Spelprogram - Damer Div 2 - 2022/2023 VIBF/ÖLIBF

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
IBF Örebro Ung D2 Mats Eriksson matsgoran@hotmail.com 076-780 43 95 Röd/svart/svarta
IFK Arboga IBK D2 Henrik Hammarberg henrik.hammarberg16@gmail.com 070-295 58 44 Blå , Blå, Blå
IK Råby Västerås D2 David Sjödahl davidsjodahl@hotmail.com 072-561 69 69 Svart/Svart/Svart
Kungsörs IBK D2 Tenho Tuhkanen tenho8@hotmail.com 0761788002 Svart, Svart , Svart
Lillån IBK Ung D2 Emil Berntsson prinsenemil@hotmail.com 076-3293863 Grön/svart/svart
Nora IBK D2 Niko Makkonen niko.makkonen83@gmail.com 076-0346455 Röd/Röd/Svart
Skiljebo SK D2 Fredrik Sören f_soren@hotmail.com 070-6330581 Gul/svart svarta
Skälby IBK D2 Mikela Wallin mikela.wallin@riksbyggen.se 073-639 68 99 Svart / svart / svart
Örebro SK IBK D2 Sam Skogh haj@samskogh.se 073-346 50 78 Vit/Svart/Vit
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-09-23 20:00 211122006 Lillån IBK Ung D2 - IFK Arboga IBK D2 2 - 4 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-09-24 13:45 211122003 IK Råby Västerås D2 - Nora IBK D2 WO (5 - 0) Råbyhallen
2022-09-24 14:00 211122004 Kungsörs IBK D2 - Skiljebo SK D2 4 - 0 Sporthallen Kungsör A
Omgång 2
2022-09-26 19:10 211122012 IBF Örebro Ung D2 - Lillån IBK Ung D2 8 - 9 e.förl. Mellringehallen - Örebro
2022-09-27 19:45 211122009 Skälby IBK D2 - IK Råby Västerås D2 6 - 1 Mälarenergi Arena A
2022-09-27 20:00 211122010 IFK Arboga IBK D2 - Kungsörs IBK D2 1 - 2 Vasahallen
Omgång 3
2022-10-01 10:00 211122018 Lillån IBK Ung D2 - Skälby IBK D2 2 - 10 Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-10-01 16:00 211122015 IK Råby Västerås D2 - Skiljebo SK D2 2 - 5 Råbyhallen
2022-11-18 19:30 211122016 Kungsörs IBK D2 - Nora IBK D2 6 - 4 Sporthallen Kungsör A
Omgång 4
2022-10-08 15:00 211122024 Skiljebo SK D2 - Lillån IBK Ung D2 2 - 3 Kristiansborgshallen
2022-10-08 17:30 211122022 IBF Örebro Ung D2 - Kungsörs IBK D2 5 - 5 e.förl. Mellringehallen - Örebro
2022-10-09 12:30 211122021 Örebro SK IBK D2 - IK Råby Västerås D2 4 - 2 Mellringehallen - Örebro
Omgång 5
2022-10-15 13:45 211122027 IK Råby Västerås D2 - IBF Örebro Ung D2 2 - 3 Råbyhallen
2022-10-15 14:00 211122028 Kungsörs IBK D2 - Örebro SK IBK D2 6 - 0 Sporthallen Kungsör A
2022-10-15 14:00 211122030 Lillån IBK Ung D2 - Nora IBK D2 6 - 1 Norrbyhallen
Omgång 6
2022-10-22 14:00 211122036 Örebro SK IBK D2 - Lillån IBK Ung D2 4 - 5 Mellringehallen - Örebro
2022-10-22 17:30 211122032 IFK Arboga IBK D2 - IK Råby Västerås D2 15 - 3 Vasahallen
2022-10-23 13:00 211122034 Skälby IBK D2 - Kungsörs IBK D2 8 - 3 Mälarenergi Arena A
Omgång 7
2022-10-28 20:00 211122039 Lillån IBK Ung D2 - Kungsörs IBK D2 7 - 5 Norrbyhallen
2022-10-29 14:00 211122041 IBF Örebro Ung D2 - Skälby IBK D2 0 - 5 Mellringehallen - Örebro
2022-10-30 10:00 211122042 Skiljebo SK D2 - IFK Arboga IBK D2 3 - 10 Kristiansborgshallen
2022-10-30 15:00 211122040 Örebro SK IBK D2 - Nora IBK D2 4 - 4 e.förl. Mellringehallen - Örebro
Omgång 8
2022-11-04 19:45 211122048 Nora IBK D2 - IFK Arboga IBK D2 3 - 13 Idrottshuset, Nora
2022-11-05 12:30 211122047 IBF Örebro Ung D2 - Skiljebo SK D2 4 - 3 Mellringehallen - Örebro
2022-11-05   Uppskj. 211122045 IK Råby Västerås D2 - Lillån IBK Ung D2 Uppskj. Råbyhallen
2022-11-06 16:00 211122046 Skälby IBK D2 - Örebro SK IBK D2 15 - 4 Mälarenergi Arena A
Omgång 9
2022-11-19 17:30 211122053 Nora IBK D2 - Skälby IBK D2 4 - 3 Idrottshuset, Nora
2022-11-20 16:00 211122054 IFK Arboga IBK D2 - IBF Örebro Ung D2 8 - 1 Vasahallen
2023-02-05 13:00 211122052 Örebro SK IBK D2 - Skiljebo SK D2 Tybblelundsskolan
Omgång 10
2022-11-26 17:00 211122056 Kungsörs IBK D2 - IK Råby Västerås D2 4 - 1 Sporthallen Kungsör A
2022-11-26 17:00 211122058 IBF Örebro Ung D2 - Örebro SK IBK D2 10 - 3 Mellringehallen - Örebro
2022-11-26 17:00 211122060 IFK Arboga IBK D2 - Skälby IBK D2 5 - 4 Vasahallen
2022-11-27 11:00 211122059 Skiljebo SK D2 - Nora IBK D2 4 - 10 Kristiansborgshallen
Omgång 11
2022-12-03 15:00 211122064 Örebro SK IBK D2 - IFK Arboga IBK D2 0 - 21 Mellringehallen - Örebro
2022-12-03 18:00 211122065 Nora IBK D2 - IBF Örebro Ung D2 6 - 5 Idrottshuset, Nora
2022-12-09 19:30 211122066 Skälby IBK D2 - Skiljebo SK D2 11 - 3 Mälarenergi Arena B
Omgång 12
2022-12-10 17:15 211122072 IFK Arboga IBK D2 - Lillån IBK Ung D2 8 - 5 Vasahallen
2022-12-10 18:00 211122069 Nora IBK D2 - IK Råby Västerås D2 WO (5 - 0) Idrottshuset, Nora
2022-12-11   Uppskj. 211122070 Skiljebo SK D2 - Kungsörs IBK D2 Uppskj. Mälarenergi Arena B
Omgång 13
2022-12-16 20:00 211122078 Lillån IBK Ung D2 - IBF Örebro Ung D2 2 - 5 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-12-17 14:00 211122076 Kungsörs IBK D2 - IFK Arboga IBK D2 1 - 4 Sporthallen Kungsör A
2022-12-17 15:30 211122075 IK Råby Västerås D2 - Skälby IBK D2 1 - 21 Råbyhallen
Omgång 14
2023-01-07 12:45 211122081 Skiljebo SK D2 - IK Råby Västerås D2 4 - 0 Kristiansborgshallen
2023-01-22 18:15 211122084 Skälby IBK D2 - Lillån IBK Ung D2 7 - 8 Mälarenergi Arena A
2023-03-18 18:00 211122082 Nora IBK D2 - Kungsörs IBK D2 Idrottshuset, Nora
Omgång 15
2023-01-10 18:30 211122087 IK Råby Västerås D2 - Örebro SK IBK D2 5 - 8 Råbyhallen
2023-01-10 19:30 211122088 Kungsörs IBK D2 - IBF Örebro Ung D2 6 - 5 Sporthallen Kungsör A
2023-01-14 17:00 211122090 Lillån IBK Ung D2 - Skiljebo SK D2 5 - 4 e.förl. Idrottshuset, Örebro Plan 2
Omgång 16
2023-01-21   Uppskj. 211122093 IBF Örebro Ung D2 - IK Råby Västerås D2 Uppskj. Mellringehallen - Örebro
2023-01-21 18:15 211122096 Nora IBK D2 - Lillån IBK Ung D2 7 - 9 Idrottshuset, Nora
2023-01-22 15:00 211122094 Örebro SK IBK D2 - Kungsörs IBK D2 2 - 9 Mellringehallen - Örebro
Omgång 17
2023-01-27 20:00 211122102 Lillån IBK Ung D2 - Örebro SK IBK D2 5 - 3 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-01-28 13:45 211122098 IK Råby Västerås D2 - IFK Arboga IBK D2 Råbyhallen
2023-01-28 14:00 211122100 Kungsörs IBK D2 - Skälby IBK D2 Sporthallen Kungsör A
Omgång 18
2023-02-11 14:00 211122105 Kungsörs IBK D2 - Lillån IBK Ung D2 Sporthallen Kungsör A
2023-02-11 14:30 211122108 IFK Arboga IBK D2 - Skiljebo SK D2 Vasahallen
2023-02-11 17:30 211122106 Nora IBK D2 - Örebro SK IBK D2 Idrottshuset, Nora
2023-02-12 16:00 211122107 Skälby IBK D2 - IBF Örebro Ung D2 Mälarenergi Arena B
Omgång 19
2023-02-17 20:00 211122111 Lillån IBK Ung D2 - IK Råby Västerås D2 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-02-18 10:00 211122113 Skiljebo SK D2 - IBF Örebro Ung D2 Kristiansborgshallen
2023-02-18 12:30 211122112 Örebro SK IBK D2 - Skälby IBK D2 Mellringehallen - Örebro
2023-02-18 17:00 211122114 IFK Arboga IBK D2 - Nora IBK D2 Vasahallen
Omgång 20
2023-02-25 10:30 211122118 Skiljebo SK D2 - Örebro SK IBK D2 Kristiansborgshallen
2023-02-26 12:30 211122120 IBF Örebro Ung D2 - IFK Arboga IBK D2 Mellringehallen - Örebro
2023-02-26 16:00 211122119 Skälby IBK D2 - Nora IBK D2 Mälarenergi Arena B
Omgång 21
2023-03-04 15:00 211122124 Örebro SK IBK D2 - IBF Örebro Ung D2 Mellringehallen - Örebro
2023-03-04 16:15 211122122 IK Råby Västerås D2 - Kungsörs IBK D2 Råbyhallen
2023-03-04 17:30 211122125 Nora IBK D2 - Skiljebo SK D2 Idrottshuset, Nora
2023-03-05 16:00 211122126 Skälby IBK D2 - IFK Arboga IBK D2 Mälarenergi Arena B
Omgång 22
2023-03-12 12:00 211122131 IBF Örebro Ung D2 - Nora IBK D2 Mellringehallen - Örebro
2023-03-12 13:00 211122132 Skiljebo SK D2 - Skälby IBK D2 Kristiansborgshallen
2023-03-14 19:45 211122130 IFK Arboga IBK D2 - Örebro SK IBK D2 Vasahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis