Spelprogram - Herrar Div 1 Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Bollnäs Jesper Wikberg Jesperwikberg97@hotmail.com 070-5237189 Vit/Vit/Vit
Gamla Stan IBK Svart, Svart, Svart
Håsta IBK Tomas Eriksson tian10@hotmail.com 070-523 88 17 Svart/Svart/Svart
IBF Dalen Gustav Broadhall gurramege@gmail.com 070-2770915 Svart, svart, svart
IBK Härnösand Thomas Vestman ibkharnosand@gmail.com 070-6533200 mörkblå/mörkblå/mörkblå
IBK Luleå Eva Ek Eva.ek65@outlook.com 070-5222125 Orange/svart/svart
Skellefteå IBK Robert Holmberg robertholmberg11@hotmail.com 0764922808 svart, svart, svart
Sundsvall FBC Niklas Hedman niklas.r.hedman@gmail.com 070-2094622 Svart/Svart/Svart
Team Thorengruppen Ungdom SK Fabian Karlstén Fabiankarlsten@outlook.com 070-3850710 Grön/gul Grön/gul Grön/gul
Timrå IBC Michael Hultberg michaelhultberg@hotmail.com 070-3534944 Röd/svart/svart
Öjebyns IBF Erika Strålberg erika.stralberg@gmail.com 070-2340649 Blå/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-09-17 15:00 1 Timrå IBC - Sundsvall FBC 3 - 9 Timrå Sporthall 188
2022-09-17 16:00 1 IBF Dalen - Gamla Stan IBK 4 - 3 Umeå Energi Arena 68
2022-09-18 13:00 1 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBK Härnösand 7 - 7 e.förl. Thoren Arena 120
Omgång 2
2022-09-24 13:00 2 IBK Härnösand - Skellefteå IBK 6 - 3 Öbacka SC 182
2022-09-24 15:00 2 FBC Bollnäs - IBK Luleå 6 - 7 Bollnäs Sporthall A 127
2022-09-24 15:00 2 Sundsvall FBC - Team Thorengruppen Ungdom SK 10 - 2 Sundsvalls Sporthall-A 251
2022-09-24 16:00 2 Håsta IBK - Öjebyns IBF 3 - 9 OilQuick Arena 75
2022-09-24 16:00 2 Gamla Stan IBK - Timrå IBC 9 - 12 Balderhallen A 68
2022-09-25 13:00 2 Håsta IBK - IBK Luleå 4 - 8 OilQuick Arena 75
2022-09-25 13:00 2 FBC Bollnäs - Öjebyns IBF 6 - 5 Bollnäs Sporthall A 143
Omgång 3
2022-10-01 13:00 3 Team Thorengruppen Ungdom SK - Håsta IBK Thoren Arena
2022-10-01 13:00 3 IBK Härnösand - Sundsvall FBC Öbacka SC
2022-10-01 13:00 3 IBK Luleå - Gamla Stan IBK Kronanhallen
2022-10-01 16:00 3 IBF Dalen - FBC Bollnäs Musköten 1
2022-10-02 14:30 3 Timrå IBC - Skellefteå IBK Timrå Sporthall
Omgång 4
2022-10-07 20:00 4 Håsta IBK - IBK Härnösand OilQuick Arena
2022-10-08 15:00 4 Sundsvall FBC - Gamla Stan IBK Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-09 13:00 4 IBK Luleå - Öjebyns IBF Kronanhallen
2022-10-09 14:30 4 Timrå IBC - IBF Dalen Timrå Sporthall
2022-10-11 19:30 4 Skellefteå IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK Eddahallen
Omgång 5
2022-10-14 20:00 5 IBF Dalen - Sundsvall FBC Jubileumshallen Teg
2022-10-15 13:00 5 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBK Luleå Thoren Arena
2022-10-15 13:00 5 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBK Balderhallen A
2022-10-15 16:00 5 Öjebyns IBF - IBK Härnösand Björklunda Sp
2022-10-16 15:00 5 FBC Bollnäs - Timrå IBC Bollnäs Sporthall A
Omgång 6
2022-10-21 20:00 6 Håsta IBK - Timrå IBC OilQuick Arena
2022-10-22 13:00 6 Skellefteå IBK - IBF Dalen Eddahallen
2022-10-22 14:00 6 IBK Härnösand - Gamla Stan IBK Öbacka SC
2022-10-22 15:00 6 Sundsvall FBC - FBC Bollnäs Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-22 17:00 6 Öjebyns IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK Norrmalmia Sph
Omgång 7
2022-10-29 13:00 7 IBK Härnösand - IBK Luleå Öbacka SC
2022-10-29 15:00 7 Timrå IBC - Team Thorengruppen Ungdom SK Timrå Sporthall
2022-10-29 16:00 7 Skellefteå IBK - Sundsvall FBC Eddahallen
2022-10-30 13:00 7 FBC Bollnäs - Håsta IBK Bollnäs Sporthall A
2022-10-30 16:00 7 IBF Dalen - Öjebyns IBF Umeå Energi Arena Väst
Omgång 8
2022-11-18 19:30 8 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gamla Stan IBK Thoren Arena
2022-11-18 20:00 8 Håsta IBK - Sundsvall FBC OilQuick Arena
2022-11-19 13:00 8 IBK Luleå - IBF Dalen Kronanhallen
2022-11-20 13:00 8 FBC Bollnäs - IBK Härnösand Bollnäs Sporthall A
2022-11-20 16:00 8 Öjebyns IBF - Skellefteå IBK Norrmalmia Sph
Omgång 9
2022-11-22 19:45 9 IBF Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK Umeå Energi Arena Väst
Omgång 10
2022-11-26 13:00 10 IBF Dalen - IBK Härnösand Jubileumshallen Teg
2022-11-26 14:00 10 Gamla Stan IBK - Håsta IBK Balderhallen A
2022-11-26 15:00 10 Sundsvall FBC - IBK Luleå Baldershallen 5
2022-11-26 15:00 10 Timrå IBC - Öjebyns IBF Timrå Sporthall
2022-11-26 17:00 10 Skellefteå IBK - FBC Bollnäs Eddahallen
2022-11-27 12:00 10 Gamla Stan IBK - FBC Bollnäs Balderhallen A
2022-11-27 13:00 10 Timrå IBC - IBK Luleå Timrå Sporthall
2022-11-27 15:00 10 Skellefteå IBK - Håsta IBK Eddahallen
2022-11-27 16:00 10 Sundsvall FBC - Öjebyns IBF Sundsvalls Sporthall-A
Omgång 11
2022-12-03 13:00 11 IBK Luleå - Skellefteå IBK Kronanhallen
2022-12-03 13:00 11 IBK Härnösand - Timrå IBC Öbacka SC
2022-12-03 16:00 11 Öjebyns IBF - Gamla Stan IBK Norrmalmia Sph
2022-12-04 14:00 11 FBC Bollnäs - Team Thorengruppen Ungdom SK Bollnäs Sporthall A
2022-12-04 15:00 11 Håsta IBK - IBF Dalen OilQuick Arena
Omgång 12
2022-12-10 13:00 12 Gamla Stan IBK - IBF Dalen Balderhallen A
2022-12-10 15:00 12 Sundsvall FBC - Timrå IBC Sundsvalls Sporthall-A
2022-12-10 15:00 12 IBK Härnösand - Team Thorengruppen Ungdom SK Öbacka SC
Omgång 13
2022-12-17 13:00 13 IBK Luleå - FBC Bollnäs Kronanhallen
2022-12-17 15:00 13 Timrå IBC - Gamla Stan IBK Timrå Sporthall
2022-12-17 15:00 13 Skellefteå IBK - IBK Härnösand Eddahallen
2022-12-17 16:00 13 Öjebyns IBF - Håsta IBK Norrmalmia Sph
2022-12-17 16:00 13 Team Thorengruppen Ungdom SK - Sundsvall FBC Thoren Arena
2022-12-18 13:00 13 IBK Luleå - Håsta IBK Kronanhallen
2022-12-18 14:00 13 Öjebyns IBF - FBC Bollnäs Norrmalmia Sph
Omgång 14
2023-01-07 13:00 14 Gamla Stan IBK - IBK Luleå Balderhallen A
2023-01-07 15:00 14 Sundsvall FBC - IBK Härnösand Sundsvalls Sporthall-A
2023-01-07 16:00 14 Skellefteå IBK - Timrå IBC Eddahallen
2023-01-08 13:00 14 FBC Bollnäs - IBF Dalen Bollnäs Sporthall A
2023-01-08 15:00 14 Håsta IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK OilQuick Arena
Omgång 15
2023-01-14 13:00 15 IBF Dalen - Timrå IBC Umeå Energi Arena Väst
2023-01-14 14:00 15 IBK Härnösand - Håsta IBK Öbacka SC
2023-01-14 16:00 15 Team Thorengruppen Ungdom SK - Skellefteå IBK Thoren Arena
2023-01-14 16:00 15 Gamla Stan IBK - Sundsvall FBC Balderhallen A
2023-01-15 16:00 15 Öjebyns IBF - IBK Luleå Norrmalmia Sph
Omgång 16
2023-01-21 13:00 16 IBK Luleå - Team Thorengruppen Ungdom SK Kronanhallen
2023-01-21 13:00 16 Skellefteå IBK - Gamla Stan IBK Eddahallen
2023-01-21 14:00 16 IBK Härnösand - Öjebyns IBF Öbacka SC
2023-01-22 14:30 16 Timrå IBC - FBC Bollnäs Timrå Sporthall
2023-02-04 15:00 16 Sundsvall FBC - IBF Dalen Sundsvalls Sporthall-A
Omgång 17
2023-01-27 19:30 17 IBF Dalen - Skellefteå IBK Umeå Energi Arena Väst
2023-01-28 13:00 17 Team Thorengruppen Ungdom SK - Öjebyns IBF Thoren Arena
2023-01-28 16:00 17 Gamla Stan IBK - IBK Härnösand Balderhallen A
2023-01-29 14:00 17 FBC Bollnäs - Sundsvall FBC Bollnäs Sporthall A
2023-01-29 14:30 17 Timrå IBC - Håsta IBK Timrå Sporthall
Omgång 18
2023-02-10 20:00 18 Håsta IBK - FBC Bollnäs OilQuick Arena
2023-02-11 15:00 18 IBK Luleå - IBK Härnösand Kronanhallen
2023-02-11 15:00 18 Sundsvall FBC - Skellefteå IBK Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-11 16:00 18 Öjebyns IBF - IBF Dalen Norrmalmia Sph
2023-02-11 16:00 18 Team Thorengruppen Ungdom SK - Timrå IBC Thoren Arena
Omgång 19
2023-02-18 13:00 19 IBK Härnösand - FBC Bollnäs Öbacka SC
2023-02-18 13:00 19 Skellefteå IBK - Öjebyns IBF Eddahallen
2023-02-18 15:00 19 Sundsvall FBC - Håsta IBK Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-18 16:00 19 Gamla Stan IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK Balderhallen A
2023-02-19 16:00 19 IBF Dalen - IBK Luleå Umeå Energi Arena Väst
Omgång 20
2023-02-24 18:30 20 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBF Dalen Thoren Arena
Omgång 21
2023-03-04 13:00 21 IBK Härnösand - IBF Dalen Öbacka SC
2023-03-04 13:00 21 IBK Luleå - Sundsvall FBC Kronanhallen
2023-03-04 15:00 21 FBC Bollnäs - Skellefteå IBK Bollnäs Sporthall A
2023-03-04 16:00 21 Öjebyns IBF - Timrå IBC Norrmalmia Sph
2023-03-04 16:00 21 Håsta IBK - Gamla Stan IBK OilQuick Arena
2023-03-05 13:00 21 IBK Luleå - Timrå IBC Kronanhallen
2023-03-05 13:00 21 Håsta IBK - Skellefteå IBK OilQuick Arena
2023-03-05 13:00 21 FBC Bollnäs - Gamla Stan IBK Bollnäs Sporthall A
2023-03-05 14:00 21 Öjebyns IBF - Sundsvall FBC Norrmalmia Sph
Omgång 22
2023-03-12 16:30 22 Skellefteå IBK - IBK Luleå Eddahallen
2023-03-12 16:30 22 Gamla Stan IBK - Öjebyns IBF Balderhallen A
2023-03-12 16:30 22 IBF Dalen - Håsta IBK Umeå Energi Arena Väst
2023-03-12 16:30 22 Team Thorengruppen Ungdom SK - FBC Bollnäs Thoren Arena
2023-03-12 16:30 22 Timrå IBC - IBK Härnösand Timrå Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis