Spelprogram - Herrar Div 1 Norrland

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Bollnäs Peter Eismar pmjsj22@hotmail.com 070-5509653 Vit/Vit/Vit
Gamla Stan IBK Robin Söderlund Soderlund_robin@hotmail.com 073-084 19 33 Svart/Svart/Svart
Gimonäs Umeå IF Johan Westerlind Westerlind.j@gmail.com 073-277 08 56 Svart/Svart/Svart
Holmsund City IBC Per Lönnberg per@lobegranit.se 070-248 48 70 Svart/svart/svart
Håsta IBK Hans Erixon hans.erixon@wb-revision.se 070-6621704 Svart/Svart/Svart
IBF Dalen Mattias Hall mattias.hall@ibkdalen.se 0706050304 Svart, svart, svart
IBK Luleå Eva Ek evis@telia.com 070-5222125 Orange/svart/svart
RIG Umeå IBF John Edström john.edstrom@umea.se 0702345455 Blå/Blå/Gul
Sundsvall FBC Patrik Norlander patrik.norlander@gmail.com 070-5667777 Svart/Svart/Svart
Team Thorengruppen Ungdom SK Kristian Karlsson kristian.marttala@gmail.com 0709-15 43 38 Grön/gul Grön/gul Grön/gul
Timrå IBC Anders Hjälm anders.hjalm@sundsvall.se Röd/svart/svart
Wibax-Piteå IBK Conny Björnfot conny.bjornfot@innebandy.se 073 - 814 60 03 Vit/Vit/Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2021-09-18 13:00 1 IBK Luleå - Gimonäs Umeå IF 6 - 5 Kronanhallen 50
2021-09-18 13:00 1 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gamla Stan IBK 7 - 6 Umeå Energi Arena Väst 43
2021-09-18 14:00 1 Wibax-Piteå IBK - Holmsund City IBC 7 - 8 Norrmalmia Sph 85
2021-09-19 13:00 1 Timrå IBC - RIG Umeå IBF 6 - 16 Timrå Sporthall 115
2021-09-19 16:00 1 Sundsvall FBC - IBF Dalen 11 - 2 Sundsvalls Sporthall-A 219
Omgång 2
2021-09-24 19:15 2 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 11 - 5 Umeå Energi Arena Väst 102
2021-09-25 12:30 2 Håsta IBK - Wibax-Piteå IBK 3 - 10 Håstaholmen 139
2021-09-25 13:00 2 Gamla Stan IBK - Timrå IBC 8 - 5 Balderhallen A 75
2021-09-25 16:00 2 Holmsund City IBC - Sundsvall FBC 2 - 8 Storsjöhallen 50
2021-09-25 17:00 2 FBC Bollnäs - IBK Luleå 3 - 5 Bollnäs Sporthall A 127
Omgång 3
2021-09-26 12:00 3 Håsta IBK - IBK Luleå 7 - 9 Håstaholmen 112
2021-09-26 13:00 3 Gamla Stan IBK - Sundsvall FBC 5 - 9 Balderhallen A 85
2021-09-26 13:00 3 FBC Bollnäs - Wibax-Piteå IBK 7 - 10 Bollnäs Sporthall A 118
2021-09-26 13:00 3 Holmsund City IBC - Timrå IBC 9 - 7 Storsjöhallen 50
2021-09-27 18:30 3 Gimonäs Umeå IF - Team Thorengruppen Ungdom SK 4 - 7 Sjöfruhallen 117
2021-09-28 19:45 3 IBF Dalen - RIG Umeå IBF 4 - 9 Umeå Energi Arena Väst 84
Omgång 4
2021-10-01 19:30 4 Sundsvall FBC - Håsta IBK 8 - 6 Sundsvalls Sporthall-A 361
2021-10-02 15:00 4 Holmsund City IBC - FBC Bollnäs 6 - 12 Storsjöhallen 50
2021-10-02 15:00 4 Timrå IBC - Gimonäs Umeå IF 18 - 0 Timrå Sporthall 210
2021-10-03 13:00 4 RIG Umeå IBF - Wibax-Piteå IBK 7 - 5 Sjöfruhallen
2021-10-03 18:00 4 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBF Dalen 7 - 6 Umeå Energi Arena Väst 80
Omgång 5
2021-10-08 19:00 5 Gimonäs Umeå IF - Holmsund City IBC 3 - 16 Sjöfruhallen 125
2021-10-09 13:00 5 Team Thorengruppen Ungdom SK - Håsta IBK 12 - 3 Umeå Energi Arena Väst
2021-10-09 13:00 5 IBK Luleå - Sundsvall FBC 3 - 10 Kronanhallen 83
2021-10-09 14:00 5 Wibax-Piteå IBK - Timrå IBC 4 - 11 Norrmalmia Sph 107
2021-10-09 16:00 5 IBF Dalen - FBC Bollnäs 8 - 6 Umeå Energi Arena Väst 53
Omgång 6
2021-10-08 19:00 6 Gamla Stan IBK - RIG Umeå IBF 5 - 12 Balderhallen A 109
2021-10-10 12:00 6 IBF Dalen - Håsta IBK 5 - 8 Umeå Energi Arena 50
2021-10-10 13:00 6 IBK Luleå - Timrå IBC 3 - 6 Kronanhallen 102
2021-10-10 14:00 6 Wibax-Piteå IBK - Sundsvall FBC 1 - 6 Norrmalmia Sph 140
2021-10-10 15:00 6 Team Thorengruppen Ungdom SK - FBC Bollnäs 6 - 10 Vildmannahallen
Omgång 7
2021-10-23 12:30 7 RIG Umeå IBF - Håsta IBK 13 - 3 Umeå Energi Arena Väst 64
2021-10-23 13:00 7 Gamla Stan IBK - IBF Dalen 7 - 5 Balderhallen A 121
2021-10-23 16:00 7 Holmsund City IBC - IBK Luleå 9 - 7 Storsjöhallen 72
2021-10-24 14:00 7 Gimonäs Umeå IF - Sundsvall FBC 6 - 18 Sjöfruhallen 50
Omgång 8
2021-10-26 19:30 8 Wibax-Piteå IBK - IBK Luleå 14 - 3 Norrmalmia Sph 174
2021-10-26 19:45 8 Holmsund City IBC - RIG Umeå IBF 3 - 4 Storsjöhallen 87
2021-10-30 15:00 8 Timrå IBC - IBF Dalen 8 - 10 Timrå Sporthall 183
2021-10-30 16:00 8 FBC Bollnäs - Gimonäs Umeå IF 13 - 5 Bollnäs Sporthall A 221
2021-10-30 16:30 8 Håsta IBK - Gamla Stan IBK 3 - 7 Håstaholmen 117
2021-10-31 13:00 8 FBC Bollnäs - Gamla Stan IBK 8 - 5 Bollnäs Sporthall A 251
2021-10-31 14:00 8 Håsta IBK - Gimonäs Umeå IF 8 - 6 Håstaholmen 176
2021-12-04 16:00 8 Sundsvall FBC - Team Thorengruppen Ungdom SK 11 - 5 Sundsvalls Sporthall-A 212
Omgång 9
2021-11-06 13:00 9 IBK Luleå - Gamla Stan IBK 7 - 9 Kronanhallen 81
2021-11-06 13:00 9 IBF Dalen - Holmsund City IBC 10 - 6 Umeå Energi Arena Väst 172
2021-11-06 15:30 9 FBC Bollnäs - RIG Umeå IBF 7 - 8 Bollnäs Sporthall A 253
2021-11-06 16:15 9 Gimonäs Umeå IF - Wibax-Piteå IBK 7 - 6 Sjöfruhallen 125
2021-11-07 13:30 9 Team Thorengruppen Ungdom SK - Timrå IBC 11 - 5 Midgårdshallen
Omgång 10
2021-11-13 13:00 10 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF 8 - 9 Balderhallen A 93
2021-11-13 13:00 10 Team Thorengruppen Ungdom SK - IBK Luleå 7 - 6 Umeå Energi Arena
2021-11-13 14:00 10 Wibax-Piteå IBK - IBF Dalen 3 - 7 Norrmalmia Sph 178
2021-11-13 15:00 10 Timrå IBC - FBC Bollnäs 4 - 5 e.förl. Timrå Sporthall 138
2021-11-14 12:30 10 Holmsund City IBC - Håsta IBK 7 - 8 Storsjöhallen 73
2021-11-14 14:00 10 RIG Umeå IBF - Sundsvall FBC 5 - 6 Umeå Energi Arena Öst 68
Omgång 11
2021-11-18 19:30 11 Wibax-Piteå IBK - Gamla Stan IBK 6 - 4 Norrmalmia Sph 130
2021-11-19 19:00 11 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen Ungdom SK 9 - 10 Storsjöhallen 99
2021-11-19 20:00 11 Håsta IBK - Timrå IBC 2 - 5 Håstaholmen 65
2021-11-20 13:00 11 RIG Umeå IBF - Gimonäs Umeå IF 14 - 5 Umeå Energi Arena Väst 68
2021-11-21 13:00 11 IBF Dalen - IBK Luleå 7 - 6 Umeå Energi Arena Väst 92
2021-11-21 16:00 11 Sundsvall FBC - FBC Bollnäs 7 - 8 Sundsvalls Sporthall-A 483
Omgång 12
2021-11-26 19:30 12 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen 4 - 6 Umeå Energi Arena Väst 67
2021-11-27 13:00 12 Gamla Stan IBK - Holmsund City IBC 5 - 4 Balderhallen A 77
2021-11-27 13:00 12 IBK Luleå - RIG Umeå IBF 1 - 10 Kronanhallen 78
2021-11-27 15:00 12 Timrå IBC - Sundsvall FBC 5 - 7 Timrå Sporthall 230
2021-11-28 13:00 12 Team Thorengruppen Ungdom SK - Wibax-Piteå IBK 5 - 6 e.förl. Umeå Energi Arena Väst 30
2021-11-28 14:00 12 FBC Bollnäs - Håsta IBK 4 - 4 e.förl. Bollnäs Sporthall A 341
Omgång 13
2021-12-17 19:30 13 Gamla Stan IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK Balderhallen A
2021-12-18 12:30 13 Holmsund City IBC - Wibax-Piteå IBK Storsjöhallen
2021-12-18 16:00 13 IBF Dalen - Sundsvall FBC Umeå Energi Arena Väst
2021-12-19 13:00 13 Gimonäs Umeå IF - IBK Luleå Sjöfruhallen
2021-12-19 16:00 13 RIG Umeå IBF - Timrå IBC Sjöfruhallen
Omgång 14
2022-01-08 12:00 14 Team Thorengruppen Ungdom SK - RIG Umeå IBF Thoren Arena
2022-01-08 13:00 14 IBK Luleå - FBC Bollnäs Kronanhallen
2022-01-08 15:00 14 Timrå IBC - Gamla Stan IBK Timrå Sporthall
2022-01-08 15:00 14 Sundsvall FBC - Holmsund City IBC Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-08 16:00 14 Wibax-Piteå IBK - Håsta IBK Norrmalmia Sph
Omgång 15
2022-01-09 13:00 15 IBK Luleå - Håsta IBK Kronanhallen
2022-01-09 14:30 15 Wibax-Piteå IBK - FBC Bollnäs Norrmalmia Sph
2022-01-09 14:30 15 Timrå IBC - Holmsund City IBC Timrå Sporthall
2022-01-09 15:00 15 Sundsvall FBC - Gamla Stan IBK Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-09 15:00 15 Team Thorengruppen Ungdom SK - Gimonäs Umeå IF Thoren Arena
2022-01-11 19:45 15 RIG Umeå IBF - IBF Dalen Umeå Energi Arena Väst
Omgång 16
2022-01-15 12:00 16 Håsta IBK - Sundsvall FBC Håstaholmen
2022-01-15 13:00 16 IBF Dalen - Team Thorengruppen Ungdom SK Umeå Energi Arena Väst
2022-01-15 16:00 16 FBC Bollnäs - Holmsund City IBC Bollnäs Sporthall A
2022-01-15 16:00 16 Gimonäs Umeå IF - Timrå IBC Sjöfruhallen
2022-01-16 16:00 16 Wibax-Piteå IBK - RIG Umeå IBF Norrmalmia Sph
Omgång 17
2022-01-22 12:30 17 Sundsvall FBC - IBK Luleå Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-22 13:00 17 Timrå IBC - Wibax-Piteå IBK Timrå Sporthall
2022-01-22 15:00 17 Håsta IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK Håstaholmen
2022-01-22 15:30 17 FBC Bollnäs - IBF Dalen Bollnäs Sporthall A
2022-01-22 16:00 17 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF Storsjöhallen
Omgång 18
2022-01-23 13:00 18 Timrå IBC - IBK Luleå Timrå Sporthall
2022-01-23 13:00 18 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK Umeå Energi Arena Väst
2022-01-23 15:00 18 Håsta IBK - IBF Dalen Håstaholmen
2022-01-23 15:00 18 Sundsvall FBC - Wibax-Piteå IBK Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-23 15:30 18 FBC Bollnäs - Team Thorengruppen Ungdom SK Bollnäs Sporthall A
Omgång 19
2022-01-29 11:00 19 IBF Dalen - Gamla Stan IBK Umeå Energi Arena
2022-01-29 13:00 19 IBK Luleå - Holmsund City IBC Kronanhallen
2022-01-30 14:00 19 Håsta IBK - RIG Umeå IBF Håstaholmen
2022-01-30 16:00 19 Sundsvall FBC - Gimonäs Umeå IF Sundsvalls Sporthall-A
Omgång 20
2022-02-11 19:15 20 RIG Umeå IBF - Holmsund City IBC Umeå Energi Arena Väst
2022-02-12 13:00 20 Team Thorengruppen Ungdom SK - Sundsvall FBC Umeå Energi Arena Väst
2022-02-12 15:00 20 Gamla Stan IBK - Håsta IBK Balderhallen A
2022-02-12 16:00 20 IBK Luleå - Wibax-Piteå IBK Kronanhallen
2022-02-12 16:00 20 Gimonäs Umeå IF - FBC Bollnäs Sjöfruhallen
2022-02-13 13:00 20 Gimonäs Umeå IF - Håsta IBK Umeå Energi Arena Väst
2022-02-13 13:00 20 Gamla Stan IBK - FBC Bollnäs Balderhallen A
2022-02-13 16:00 20 IBF Dalen - Timrå IBC Umeå Energi Arena Väst
Omgång 21
2022-02-18 19:00 21 Holmsund City IBC - IBF Dalen Storsjöhallen
2022-02-19 14:00 21 Wibax-Piteå IBK - Gimonäs Umeå IF Norrmalmia Sph
2022-02-19 15:00 21 Timrå IBC - Team Thorengruppen Ungdom SK Timrå Sporthall
2022-02-19 16:00 21 RIG Umeå IBF - FBC Bollnäs Umeå Energi Arena Väst
2022-02-20 13:00 21 Gamla Stan IBK - IBK Luleå Balderhallen A
Omgång 22
2022-02-25 19:00 22 Sundsvall FBC - RIG Umeå IBF Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-26 15:00 22 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK Sjöfruhallen
2022-02-26 15:30 22 FBC Bollnäs - Timrå IBC Bollnäs Sporthall A
2022-02-26 16:00 22 IBK Luleå - Team Thorengruppen Ungdom SK Kronanhallen
2022-02-26 18:00 22 IBF Dalen - Wibax-Piteå IBK Umeå Energi Arena
2022-02-27 12:00 22 Håsta IBK - Holmsund City IBC Håstaholmen
Omgång 23
2022-03-04 19:00 23 Gimonäs Umeå IF - RIG Umeå IBF Sjöfruhallen
2022-03-05 13:00 23 IBK Luleå - IBF Dalen Kronanhallen
2022-03-05 15:30 23 FBC Bollnäs - Sundsvall FBC Bollnäs Sporthall A
2022-03-06 13:00 23 Team Thorengruppen Ungdom SK - Holmsund City IBC Thoren Arena
2022-03-06 13:00 23 Gamla Stan IBK - Wibax-Piteå IBK Balderhallen A
2022-03-06 14:30 23 Timrå IBC - Håsta IBK Timrå Sporthall
Omgång 24
2022-03-13 16:30 24 Holmsund City IBC - Gamla Stan IBK Storsjöhallen
2022-03-13 16:30 24 Wibax-Piteå IBK - Team Thorengruppen Ungdom SK Norrmalmia Sph
2022-03-13 16:30 24 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF Umeå Energi Arena Väst
2022-03-13 16:30 24 RIG Umeå IBF - IBK Luleå Umeå Energi Arena Öst
2022-03-13 16:30 24 Sundsvall FBC - Timrå IBC Sundsvalls Sporthall-A
2022-03-13 16:30 24 Håsta IBK - FBC Bollnäs Håstaholmen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis