Spelprogram - Herrar Division 3 Öst

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Eskilstuna Nyfors IK Alexander Fredriksson ShiftF1@live.com 070-3804023 Röd/Svart/Röd
IFK Mariefred Annelie Lundell annelie.lundell@live.se 076-7222143 Blå/Vit/Vit
Järna SK Rolf Berg rolf.berg@jarnask.se 070-2652600 Röd, Röd, Röd
Nykvarns IF U-lag Daniel Andersson dalaandersson@gmail.com 0704243127 Svart / Svart / Svart
Telge SIBK U-lag Mikael Celik mikael.celik@scania.com 070-7514688 Röd/Röd/Vit
Torshälla IBK U-lag Albin Von Carlsburg albinvc@gmail.com 0727-137239 Röd/Svart /Svart
Trosa Edanö IBK -U Patrik Lindqvist patrik@boas.se 070-2585550 Svart, svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2021-09-17 19:00 1 IFK Mariefred - Nykvarns IF U-lag 2 - 10 Hammarens IP 40
2021-09-18 16:30 1 Telge SIBK U-lag - Järna SK 6 - 8 Västergård Arena A 60
2021-09-19 11:30 1 Eskilstuna Nyfors IK - Torshälla IBK U-lag 11 - 3 Stiga Sports Arena A2 50
Omgång 2
2021-09-24 19:00 2 IFK Mariefred - Eskilstuna Nyfors IK 6 - 11 Hammarens IP 35
2021-09-25 11:00 2 Nykvarns IF U-lag - Telge SIBK U-lag 2 - 5 Björkestahallen
2021-09-25 15:00 2 Järna SK - Trosa Edanö IBK -U 2 - 5 Hölö Allaktivitetshall 29
Omgång 3
2021-10-02 15:00 3 Järna SK - Nykvarns IF U-lag 6 - 4 Hölö Allaktivitetshall 33
2021-10-03 09:30 3 Telge SIBK U-lag - Eskilstuna Nyfors IK 7 - 10 Västergård Arena A 25
2021-10-03 16:00 3 Trosa Edanö IBK -U - Torshälla IBK U-lag 4 - 3 Hedebyhallen 51
Omgång 4
2021-10-08 19:30 4 IFK Mariefred - Torshälla IBK U-lag 5 - 6 e.förl. Hammarens IP 50
2021-10-09 11:30 4 Eskilstuna Nyfors IK - Järna SK 8 - 7 Stiga Sports Arena A2 76
2021-10-10 14:15 4 Nykvarns IF U-lag - Trosa Edanö IBK -U 10 - 4 Björkestahallen
Omgång 5
2021-10-17 12:00 5 Nykvarns IF U-lag - Eskilstuna Nyfors IK 1 - 7 Björkestahallen 82
2021-10-17 13:00 5 Trosa Edanö IBK -U - IFK Mariefred 11 - 6 Hedebyhallen 67
2021-10-17 18:00 5 Torshälla IBK U-lag - Telge SIBK U-lag 4 - 9 Stiga Sports Arena A2 50
Omgång 6
2021-10-23 14:00 6 Telge SIBK U-lag - IFK Mariefred 10 - 5 Västergård Arena A
2021-10-23 15:15 6 Järna SK - Torshälla IBK U-lag 5 - 5 e.förl. Hölö Allaktivitetshall 33
2021-10-24 11:30 6 Eskilstuna Nyfors IK - Trosa Edanö IBK -U 15 - 7 Stiga Sports Arena A2 63
Omgång 7
2021-10-26 20:00 7 Trosa Edanö IBK -U - Telge SIBK U-lag Hedebyhallen
2021-10-27 19:30 7 IFK Mariefred - Järna SK Hammarens IP
2021-10-28 19:30 7 Nykvarns IF U-lag - Torshälla IBK U-lag Björkestahallen
Omgång 8
2021-11-02 20:00 8 Järna SK - Telge SIBK U-lag Hölö Allaktivitetshall
2021-11-07 10:30 8 Nykvarns IF U-lag - IFK Mariefred Björkestahallen
2021-11-07 19:00 8 Torshälla IBK U-lag - Eskilstuna Nyfors IK Stiga Sports Arena A2
Omgång 9
2021-11-08 19:00 9 Eskilstuna Nyfors IK - IFK Mariefred Stiga Sports Arena A2
2021-11-13 13:30 9 Telge SIBK U-lag - Nykvarns IF U-lag Västergård Arena A
2021-11-14 15:00 9 Trosa Edanö IBK -U - Järna SK Hedebyhallen
Omgång 10
2021-11-20 11:30 10 Eskilstuna Nyfors IK - Telge SIBK U-lag Stiga Sports Arena A2
2021-11-21 14:15 10 Nykvarns IF U-lag - Järna SK Björkestahallen
2021-11-21 18:00 10 Torshälla IBK U-lag - Trosa Edanö IBK -U Stiga Sports Arena A2
Omgång 11
2021-11-27 13:45 11 Järna SK - Eskilstuna Nyfors IK Hölö Allaktivitetshall
2021-11-27 16:30 11 Trosa Edanö IBK -U - Nykvarns IF U-lag Hedebyhallen
2021-11-28 18:00 11 Torshälla IBK U-lag - IFK Mariefred Stiga Sports Arena A2
Omgång 12
2021-12-03 19:30 12 IFK Mariefred - Trosa Edanö IBK -U Hammarens IP
2021-12-04 11:30 12 Eskilstuna Nyfors IK - Nykvarns IF U-lag Stiga Sports Arena A2
2021-12-04 13:30 12 Telge SIBK U-lag - Torshälla IBK U-lag Västergård Arena A
Omgång 13
2021-12-10 19:00 13 IFK Mariefred - Telge SIBK U-lag Hammarens IP
2021-12-12 14:00 13 Trosa Edanö IBK -U - Eskilstuna Nyfors IK Hedebyhallen
2021-12-12 19:00 13 Torshälla IBK U-lag - Järna SK Skjulstahallen A
Omgång 14
2021-12-18 11:30 14 Torshälla IBK U-lag - Nykvarns IF U-lag Stiga Sports Arena A2
2021-12-18 13:45 14 Järna SK - IFK Mariefred Hölö Allaktivitetshall
2021-12-18 15:00 14 Telge SIBK U-lag - Trosa Edanö IBK -U Västergård Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis