Spelprogram - Damer Allsvenskan Västra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Katrineholm Kent Olsson kentolsson61@hotmail.com 0707-530 485 Svart/Svart/Svart
Fröjereds IF Fredrik Svahn fredrik.svahn@osram.se 070-6664432 blå/blå/blå
Hagfors IF Uddeholm Peter Ljunglöf peter.ljunglf@telia.com 0702144681 Blå/blå/blå
IBF Linköping Tommy Pettersson maz16@bredband.net 0702-233140 Blå/Blå/Vit
IBK Lockerud Mariestad Mickael Fredriksson mickefredriksson@me.com 073-7627608 Röd/Röd/Röd
Kumla IBK Lars Persson lassep52@hotmail.com 0707-19 24 18 Blå, blå, vit
Linköping IBK Linnea Edstrand Linneaedstrand@gmail.com 0763282892 Svart/Svart/Svart
Nykvarns IBF Ungdom Jonny Gustafsson jonny.gustafsson@berendsen.se 070-8658878 svart,svart,svart
Rönnby Västerås IBK Ungdom Ulrika Pettersson Nogelius ulrika.nogelius@gmail.com Orange/Svart/Svart
Skoghalls IBK Anton Fallbråten anton.fallbraten@karlstad.se 073-0525690 Blå/Blå/Blå
Västerås IBS Per-Inge Hellman per-inge.hellman@vasteras.se 0765690735 Svart/Svart/Svart
Västra Mälardalen IB Stefan Lundgren stefanlundgren320@hotmail.com 070-774 81 13 Svart/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2021-09-18 14:30 1 FBC Katrineholm - Kumla IBK 6 - 5 Duveholmshallen A 75
2021-09-18 15:00 1 Västra Mälardalen IB - Linköping IBK 6 - 1 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-09-18 15:00 1 Nykvarns IBF Ungdom - Hagfors IF Uddeholm 3 - 2 Furuborgshallen 73
2021-09-19 12:30 1 IBF Linköping - Rönnby Västerås IBK Ungdom 5 - 3 Folkungahallen 55
2021-09-19 13:00 1 Västerås IBS - Fröjereds IF 3 - 3 e.förl. Mälarenergi Arena A 113
2021-09-19 14:00 1 Skoghalls IBK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 4 e.förl. Hammarö Arena 190
Omgång 2
2021-09-25 13:00 2 Kumla IBK - IBF Linköping 1 - 3 Kumlahallen Viahallen (Stora) 93
2021-09-25 16:00 2 IBK Lockerud Mariestad - Västerås IBS 4 - 6 ICA-kvantum hallen, Mariestad 154
2021-09-25 17:00 2 Hagfors IF Uddeholm - FBC Katrineholm 7 - 7 e.förl. Uddeholm Arena 50
2021-09-26 15:30 2 Nykvarns IBF Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 3 Furuborgshallen
2021-09-26 16:00 2 Linköping IBK - Skoghalls IBK 1 - 9 Linköpings Sporthall 92
2021-09-26 16:30 2 Fröjereds IF - Västra Mälardalen IB 1 - 3 Sparbankshallen, T-holm 110
Omgång 3
2021-10-02 13:00 3 Skoghalls IBK - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 5 Hammarö Arena 163
2021-10-02 13:00 3 Västerås IBS - Linköping IBK 7 - 3 Mälarenergi Arena A 130
2021-10-02 14:00 3 Hagfors IF Uddeholm - IBK Lockerud Mariestad 3 - 0 Uddeholm Arena 175
2021-10-02 15:00 3 Västra Mälardalen IB - IBF Linköping 4 - 3 Köpings bad & sport (Nya Arenan) 100
2021-10-02 16:00 3 Kumla IBK - Fröjereds IF 1 - 4 Kumlahallen Viahallen (Stora) 105
2021-10-02 16:00 3 Rönnby Västerås IBK Ungdom - FBC Katrineholm 6 - 5 Mälarenergi Arena A 163
Omgång 4
2021-10-09 15:00 4 Nykvarns IBF Ungdom - Västerås IBS 2 - 3 Furuborgshallen 97
2021-10-09 15:00 4 IBK Lockerud Mariestad - Kumla IBK 9 - 4 ICA-kvantum hallen, Mariestad 162
2021-10-09 15:00 4 Fröjereds IF - Rönnby Västerås IBK Ungdom 7 - 1 Sparbankshallen, T-holm 75
2021-10-10 12:30 4 IBF Linköping - Skoghalls IBK 3 - 2 Folkungahallen
2021-10-10 15:30 4 Linköping IBK - Hagfors IF Uddeholm 5 - 4 Folkungahallen 64
2021-10-10 16:30 4 FBC Katrineholm - Västra Mälardalen IB 4 - 3 Duveholmshallen A 79
Omgång 5
2021-10-23 13:00 5 Kumla IBK - Linköping IBK Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-10-23 13:00 5 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad Mälarenergi Arena A
2021-10-23 14:00 5 FBC Katrineholm - Västerås IBS Duveholmshallen A
2021-10-23 15:00 5 Västra Mälardalen IB - Nykvarns IBF Ungdom Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-10-23 15:00 5 Fröjereds IF - Skoghalls IBK Sparbankshallen, T-holm
2021-10-24 12:30 5 IBF Linköping - Hagfors IF Uddeholm Folkungahallen
Omgång 6
2021-10-30 16:00 6 Västerås IBS - IBF Linköping Mälarenergi Arena A
2021-10-31 12:30 6 Linköping IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Folkungahallen
2021-10-31 14:00 6 Skoghalls IBK - FBC Katrineholm Hammarö Arena
2021-10-31 15:00 6 Nykvarns IBF Ungdom - Kumla IBK Furuborgshallen
2021-11-21 16:00 6 IBK Lockerud Mariestad - Västra Mälardalen IB ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-11-21 17:00 6 Hagfors IF Uddeholm - Fröjereds IF Uddeholm Arena
Omgång 7
2021-11-06 11:00 7 Västra Mälardalen IB - Hagfors IF Uddeholm Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-11-06 13:00 7 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Skoghalls IBK Mälarenergi Arena A
2021-11-06 14:00 7 Kumla IBK - Västerås IBS Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-11-06 14:30 7 FBC Katrineholm - Linköping IBK Duveholmshallen A
2021-11-06 15:00 7 Fröjereds IF - Nykvarns IBF Ungdom Sparbankshallen, T-holm
2021-11-07 12:30 7 IBF Linköping - IBK Lockerud Mariestad Folkungahallen
Omgång 8
2021-11-09 19:30 8 Västerås IBS - Rönnby Västerås IBK Ungdom Mälarenergi Arena A
2021-11-09 19:30 8 Kumla IBK - Västra Mälardalen IB Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-11-10 19:30 8 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-11-10 19:30 8 Linköping IBK - IBF Linköping Folkungahallen
2021-11-10 20:00 8 Hagfors IF Uddeholm - Skoghalls IBK Uddeholm Arena
2021-11-11 19:30 8 FBC Katrineholm - Nykvarns IBF Ungdom Duveholmshallen A
Omgång 9
2021-11-13 15:00 9 Fröjereds IF - Linköping IBK Sparbankshallen, T-holm
2021-11-13 15:00 9 Nykvarns IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad Furuborgshallen
2021-11-13 16:00 9 Västra Mälardalen IB - Västerås IBS Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-11-13 16:00 9 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hagfors IF Uddeholm Mälarenergi Arena A
2021-11-14 12:30 9 IBF Linköping - FBC Katrineholm Folkungahallen
2021-11-14 14:00 9 Skoghalls IBK - Kumla IBK Hammarö Arena
Omgång 10
2021-12-11 13:00 10 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västra Mälardalen IB Kristiansborgshallen
2021-12-12 13:00 10 IBK Lockerud Mariestad - FBC Katrineholm ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-12-12 14:00 10 Hagfors IF Uddeholm - Kumla IBK Uddeholm Arena
2021-12-12 15:00 10 Fröjereds IF - IBF Linköping Sparbankshallen, T-holm
2021-12-12 15:00 10 Nykvarns IBF Ungdom - Linköping IBK Furuborgshallen
2021-12-12 16:00 10 Skoghalls IBK - Västerås IBS Hammarö Arena
Omgång 11
2021-12-18 11:00 11 Västra Mälardalen IB - Skoghalls IBK Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-12-18 16:00 11 Kumla IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-12-18 17:00 11 FBC Katrineholm - Fröjereds IF Duveholmshallen A
2021-12-19 12:00 11 Västerås IBS - Hagfors IF Uddeholm Mälarenergi Arena A
2021-12-19 12:30 11 Linköping IBK - IBK Lockerud Mariestad Folkungahallen
2021-12-19 15:30 11 IBF Linköping - Nykvarns IBF Ungdom Folkungahallen
Omgång 12
2022-01-06 12:00 12 Linköping IBK - Västra Mälardalen IB Linköpings Sporthall
2022-01-06 13:00 12 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IBF Linköping Mälarenergi Arena A
2022-01-06 14:00 12 Hagfors IF Uddeholm - Nykvarns IBF Ungdom Uddeholm Arena
2022-01-06 15:00 12 Fröjereds IF - Västerås IBS Sparbankshallen, T-holm
2022-01-06 17:00 12 Kumla IBK - FBC Katrineholm Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-01-06 21:00 12 IBK Lockerud Mariestad - Skoghalls IBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
Omgång 13
2022-01-08 12:00 13 FBC Katrineholm - Hagfors IF Uddeholm Duveholmshallen A
2022-01-08 16:00 13 Västra Mälardalen IB - Fröjereds IF Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-01-08 16:00 13 Skoghalls IBK - Linköping IBK Hammarö Arena
2022-01-09 12:30 13 IBF Linköping - Kumla IBK Folkungahallen
2022-01-09 13:00 13 Västerås IBS - IBK Lockerud Mariestad Mälarenergi Arena A
2022-01-09 16:00 13 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Nykvarns IBF Ungdom Mälarenergi Arena A
Omgång 14
2022-01-13 19:30 14 FBC Katrineholm - Rönnby Västerås IBK Ungdom Duveholmshallen A
2022-01-15 15:00 14 Nykvarns IBF Ungdom - Skoghalls IBK Furuborgshallen
2022-01-15 15:00 14 IBK Lockerud Mariestad - Hagfors IF Uddeholm ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-01-15 15:00 14 Fröjereds IF - Kumla IBK Sparbankshallen, T-holm
2022-01-16 12:30 14 IBF Linköping - Västra Mälardalen IB Folkungahallen
2022-01-16 15:30 14 Linköping IBK - Västerås IBS Folkungahallen
Omgång 15
2022-01-22 13:00 15 Västerås IBS - Nykvarns IBF Ungdom Mälarenergi Arena A
2022-01-22 13:00 15 Kumla IBK - IBK Lockerud Mariestad Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-01-22 15:00 15 Västra Mälardalen IB - FBC Katrineholm Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-01-22 16:00 15 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Fröjereds IF Mälarenergi Arena A
2022-01-22 17:00 15 Hagfors IF Uddeholm - Linköping IBK Uddeholm Arena
2022-01-23 14:00 15 Skoghalls IBK - IBF Linköping Hammarö Arena
Omgång 16
2022-01-29 13:00 16 Västerås IBS - FBC Katrineholm Mälarenergi Arena A
2022-01-29 14:00 16 Hagfors IF Uddeholm - IBF Linköping Uddeholm Arena
2022-01-29 15:00 16 IBK Lockerud Mariestad - Rönnby Västerås IBK Ungdom ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-01-29 16:00 16 Skoghalls IBK - Fröjereds IF Hammarö Arena
2022-01-30 12:30 16 Linköping IBK - Kumla IBK Folkungahallen
2022-01-30 15:00 16 Nykvarns IBF Ungdom - Västra Mälardalen IB Furuborgshallen
Omgång 17
2022-02-12 15:00 17 Västra Mälardalen IB - IBK Lockerud Mariestad Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-02-12 15:00 17 Fröjereds IF - Hagfors IF Uddeholm Sparbankshallen, T-holm
2022-02-12 16:00 17 Kumla IBK - Nykvarns IBF Ungdom Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-02-12 16:00 17 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Linköping IBK Mälarenergi Arena A
2022-02-12 17:00 17 FBC Katrineholm - Skoghalls IBK Duveholmshallen A
2022-02-13 12:30 17 IBF Linköping - Västerås IBS Folkungahallen
Omgång 18
2022-02-19 13:00 18 Västerås IBS - Kumla IBK Mälarenergi Arena A
2022-02-19 13:00 18 IBK Lockerud Mariestad - IBF Linköping ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-02-19 14:00 18 Hagfors IF Uddeholm - Västra Mälardalen IB Uddeholm Arena
2022-02-20 12:30 18 Linköping IBK - FBC Katrineholm Folkungahallen
2022-02-20 15:00 18 Nykvarns IBF Ungdom - Fröjereds IF Furuborgshallen
2022-02-20 16:00 18 Skoghalls IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Hammarö Arena
Omgång 19
2022-02-22 19:00 19 Skoghalls IBK - Hagfors IF Uddeholm Hammarö Arena
2022-02-23 19:00 19 Västra Mälardalen IB - Kumla IBK Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-02-23 19:30 19 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Västerås IBS Mälarenergi Arena A
2022-02-23 19:30 19 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad Sparbankshallen, T-holm
2022-02-23 19:30 19 IBF Linköping - Linköping IBK Folkungahallen
2022-02-23 19:30 19 Nykvarns IBF Ungdom - FBC Katrineholm Furuborgshallen
Omgång 20
2022-02-26 13:00 20 Västerås IBS - Västra Mälardalen IB Mälarenergi Arena A
2022-02-26 14:00 20 Hagfors IF Uddeholm - Rönnby Västerås IBK Ungdom Uddeholm Arena
2022-02-26 14:00 20 Kumla IBK - Skoghalls IBK Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-02-26 14:30 20 FBC Katrineholm - IBF Linköping Duveholmshallen A
2022-02-26 15:00 20 IBK Lockerud Mariestad - Nykvarns IBF Ungdom Idrottshallen, Töreboda
2022-02-27 12:30 20 Linköping IBK - Fröjereds IF Folkungahallen
Omgång 21
2022-03-05 13:00 21 Västerås IBS - Skoghalls IBK Mälarenergi Arena A
2022-03-05 14:00 21 Kumla IBK - Hagfors IF Uddeholm Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-03-05 14:30 21 FBC Katrineholm - IBK Lockerud Mariestad Duveholmshallen A
2022-03-05 15:00 21 Västra Mälardalen IB - Rönnby Västerås IBK Ungdom Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-03-06 12:30 21 Linköping IBK - Nykvarns IBF Ungdom Folkungahallen
2022-03-06 15:30 21 IBF Linköping - Fröjereds IF Folkungahallen
Omgång 22
2022-03-12 12:30 22 Skoghalls IBK - Västra Mälardalen IB Hammarö Arena
2022-03-12 12:30 22 Hagfors IF Uddeholm - Västerås IBS Uddeholm Arena
2022-03-12 12:30 22 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Kumla IBK Mälarenergi Arena A
2022-03-12 12:30 22 Fröjereds IF - FBC Katrineholm Sparbankshallen, T-holm
2022-03-12 12:30 22 IBK Lockerud Mariestad - Linköping IBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-03-12 12:30 22 Nykvarns IBF Ungdom - IBF Linköping Furuborgshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis