Spelprogram - SSL - Svenska Superligan Dam

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Endre IF Joakim Sjöstrand joakim.sjostrand@endreif.se 0703-98 89 50 Gul/Gul/Gul
IBF Falun Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa/Rosa/Rosa
IBK Lund Elit Daniel Heander daniel.heander@ibklund.se 0707-785210 Svart-grön/Svart/Svart
IK Sirius FBC Mikael Ekeberg mikael.ekeberg@buhlergroup.com 070-3955377 BlåSvart/Svart/Svart
Jönköpings IK James Hamrin james.hamrin@gmail.com 0708-665431 Röd/Röd/Röd
KAIS Mora IF Lars-Olov Olsson olsson.lollo@telia.com 070 - 532 45 11 Röd/svart/svart
Karlstad IBF Oskar Moberg o_moberg@live.se 070-5777485 Blå/Svart/Svart
Malmö FBC Mikael Jeppsson mikael.jeppsson@malmofbc.se 070-364 51 01 Magenta, magenta, vit
Nacka IBK Tova Lindby tova.lindby@icloud.com 0708504749 Vit/svart/vit
Pixbo Wallenstam IBK Lotta Fritzell lotta.fritzell@pixbo.se +46708930137 Rödvit/Röd/Röd
Thorengruppen IBK Daniel Jernberg daniel.jernberg@umeacity.se 070-3373769 Grön/gul Grön/gul Grön/gul
Täby FC IBK Robin Andersson robin.andersson@tabyfc.se 0704121065 Vit/vit/vit
Warberg IC Emil Risberg emil.risberg@warbergic.se Blå/Blå/Blå
Västerås Rönnby IBK Magnus Eriksson magnus.eriksson.vas@gmail.com 0733-82 84 80 Orange/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2021-09-18 12:30 1 IBF Falun - IK Sirius FBC 2 - 3 Guide Arena 135
2021-09-18 13:00 1 Västerås Rönnby IBK - Jönköpings IK 5 - 3 Mälarenergi Arena A 300
2021-09-18 13:00 1 KAIS Mora IF - Thorengruppen IBK 5 - 10 Idre Fjäll Arena 194
2021-09-18 15:00 1 Pixbo Wallenstam IBK - Malmö FBC 7 - 2 Wallenstam Arena A 300
2021-09-18 16:00 1 IBK Lund Elit - Karlstad IBF 3 - 4 e.förl. Lerbäckshallen A
2021-09-19 12:30 1 Endre IF - Nacka IBK 5 - 3 ICA Maxi Arena 300
2021-09-19 16:00 1 Warberg IC - Täby FC IBK 3 - 4 e.förl. Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen 153
Omgång 2
2021-09-24 19:00 2 Karlstad IBF - KAIS Mora IF 4 - 2 Colorama Arena 225
2021-09-25 12:00 2 Malmö FBC - Endre IF 6 - 7 Baltiska Hallen A 158
2021-09-25 14:00 2 Täby FC IBK - Västerås Rönnby IBK 5 - 4 K-Rauta Arena 91
2021-09-25 16:00 2 Thorengruppen IBK - Warberg IC 13 - 3 Umeå Energi Arena 149
2021-09-25 16:00 2 Nacka IBK - Pixbo Wallenstam IBK 2 - 9 Ormingehallen 87
2021-09-25 17:00 2 Jönköpings IK - IBF Falun 4 - 5 Arenan - Jönköpings Idrottshus 135
2021-09-26 17:00 2 IK Sirius FBC - IBK Lund Elit 7 - 0 IFU Arena A 175
Omgång 3
2021-09-29 19:00 3 IBK Lund Elit - Malmö FBC 4 - 5 Lunds Idrottshall 361
2021-09-30 18:30 3 IK Sirius FBC - Thorengruppen IBK 4 - 11 IFU Arena A 383
2021-09-30 19:30 3 Täby FC IBK - Nacka IBK 3 - 4 e.förl. K-Rauta Arena 213
2021-10-01 19:00 3 Jönköpings IK - Endre IF 2 - 8 Arenan - Jönköpings Idrottshus 178
2021-10-01 19:00 3 Västerås Rönnby IBK - Karlstad IBF 6 - 5 e.förl. Mälarenergi Arena A 220
2021-10-01 19:00 3 Warberg IC - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 13 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen 218
2021-10-01 19:00 3 IBF Falun - KAIS Mora IF 9 - 10 Guide Arena 285
Omgång 4
2021-10-03 12:30 4 Endre IF - IBK Lund Elit 4 - 3 e.förl. ICA Maxi Arena 551
2021-10-03 13:30 4 Malmö FBC - IK Sirius FBC 2 - 3 Baltiska Hallen A 228
2021-10-03 14:00 4 KAIS Mora IF - Warberg IC 2 - 3 Idre Fjäll Arena 219
2021-10-03 14:30 4 Karlstad IBF - Jönköpings IK 4 - 3 Colorama Arena 154
2021-10-03 15:00 4 Nacka IBK - Västerås Rönnby IBK 2 - 6 Ormingehallen
2021-10-03 18:00 4 Thorengruppen IBK - Täby FC IBK 14 - 3 Umeå Energi Arena Vatten 342
2021-10-04 19:00 4 Pixbo Wallenstam IBK - IBF Falun 8 - 5 Wallenstam Arena A 373
Omgång 5
2021-10-09 12:30 5 Karlstad IBF - Endre IF 4 - 1 Colorama Arena 265
2021-10-09 13:00 5 Malmö FBC - IBF Falun 6 - 1 Baltiska Hallen A 193
2021-10-09 13:00 5 Västerås Rönnby IBK - Thorengruppen IBK 5 - 10 Mälarenergi Arena A 326
2021-10-09 13:30 5 Täby FC IBK - Pixbo Wallenstam IBK 3 - 4 e.förl. K-Rauta Arena 300
2021-10-09 16:00 5 Jönköpings IK - KAIS Mora IF 3 - 5 Arenan - Jönköpings Idrottshus 209
2021-10-09 16:00 5 IK Sirius FBC - Warberg IC 3 - 4 IFU Arena A 249
2021-10-09 16:00 5 Nacka IBK - IBK Lund Elit 4 - 1 Ormingehallen 83
Omgång 6
2021-10-22 19:00 6 Malmö FBC - Thorengruppen IBK 7 - 13 Baltiska Hallen A 512
2021-10-23 13:30 6 Pixbo Wallenstam IBK - Karlstad IBF 4 - 3 Wallenstam Arena A 1001
2021-10-23 15:00 6 KAIS Mora IF - Nacka IBK 2 - 4 Idre Fjäll Arena 221
2021-10-23 15:00 6 IBF Falun - Täby FC IBK 8 - 5 Guide Arena 307
2021-10-23 15:00 6 Warberg IC - Västerås Rönnby IBK 1 - 6 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen 329
2021-10-23 16:15 6 IBK Lund Elit - Jönköpings IK 5 - 6 Lerbäckshallen A
2021-10-24 12:30 6 Endre IF - IK Sirius FBC 7 - 2 ICA Maxi Arena 589
Omgång 7
2021-10-30 13:00 7 Västerås Rönnby IBK - Malmö FBC Mälarenergi Arena A
2021-10-30 14:30 7 Karlstad IBF - Warberg IC Colorama Arena
2021-10-30 16:00 7 Nacka IBK - Thorengruppen IBK Ormingehallen
2021-10-30 16:00 7 IBK Lund Elit - IBF Falun Lerbäckshallen A
2021-10-30 16:30 7 IK Sirius FBC - Pixbo Wallenstam IBK IFU Arena A
2021-10-31 12:30 7 Endre IF - KAIS Mora IF ICA Maxi Arena
2021-10-31 18:00 7 Jönköpings IK - Täby FC IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
Omgång 8
2021-11-07 12:30 8 Endre IF - IBF Falun ICA Maxi Arena
2021-11-07 13:00 8 Malmö FBC - Nacka IBK Baltiska Hallen A
2021-11-07 13:30 8 Thorengruppen IBK - Karlstad IBF Umeå Energi Arena
2021-11-07 14:00 8 KAIS Mora IF - Västerås Rönnby IBK Idre Fjäll Arena
2021-11-07 16:00 8 Warberg IC - IBK Lund Elit Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-11-07 16:00 8 Täby FC IBK - IK Sirius FBC K-Rauta Arena
2021-11-07 16:30 8 Pixbo Wallenstam IBK - Jönköpings IK Wallenstam Arena A
Omgång 9
2021-11-13 13:00 9 Jönköpings IK - Malmö FBC Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-11-13 13:00 9 Västerås Rönnby IBK - IBF Falun Mälarenergi Arena A
2021-11-13 14:00 9 Täby FC IBK - KAIS Mora IF K-Rauta Arena
2021-11-13 16:15 9 IBK Lund Elit - Thorengruppen IBK Lerbäckshallen A
2021-11-14 12:30 9 Endre IF - Pixbo Wallenstam IBK ICA Maxi Arena
2021-11-14 13:00 9 IK Sirius FBC - Karlstad IBF IFU Arena A
2021-11-14 17:00 9 Nacka IBK - Warberg IC Ormingehallen
Omgång 10
2021-12-12 12:30 10 Endre IF - Västerås Rönnby IBK ICA Maxi Arena
2021-12-12 13:00 10 Malmö FBC - Warberg IC Baltiska Hallen A
2021-12-12 14:00 10 KAIS Mora IF - IK Sirius FBC Idre Fjäll Arena
2021-12-12 14:30 10 Karlstad IBF - Täby FC IBK Colorama Arena
2021-12-12 15:00 10 Nacka IBK - Jönköpings IK Ormingehallen
2021-12-12 16:00 10 Thorengruppen IBK - IBF Falun Thoren Arena
2021-12-12 16:30 10 Pixbo Wallenstam IBK - IBK Lund Elit Wallenstam Arena A
Omgång 11
2021-12-18 14:00 11 Täby FC IBK - Malmö FBC K-Rauta Arena
2021-12-18 14:30 11 IK Sirius FBC - Nacka IBK IFU Arena A
2021-12-18 15:00 11 Västerås Rönnby IBK - Pixbo Wallenstam IBK Mälarenergi Arena A
2021-12-18 15:00 11 Warberg IC - Endre IF Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-12-18 15:00 11 IBF Falun - Karlstad IBF Guide Arena
2021-12-18 16:15 11 IBK Lund Elit - KAIS Mora IF Lerbäckshallen A
2021-12-18 17:00 11 Jönköpings IK - Thorengruppen IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
Omgång 12
2021-12-20 19:00 12 Malmö FBC - KAIS Mora IF Baltiska Hallen A
2021-12-26 12:30 12 Endre IF - Täby FC IBK ICA Maxi Arena
2021-12-26 15:00 12 IBK Lund Elit - Västerås Rönnby IBK Lerbäckshallen A
2021-12-26 15:00 12 IK Sirius FBC - Jönköpings IK IFU Arena A
2021-12-26 15:00 12 Nacka IBK - Karlstad IBF Ormingehallen
2021-12-27 19:00 12 Warberg IC - IBF Falun Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2021-12-29 19:00 12 Pixbo Wallenstam IBK - Thorengruppen IBK Wallenstam Arena A
Omgång 13
2021-12-29 19:00 13 Jönköpings IK - Warberg IC Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-12-29 19:30 13 Täby FC IBK - IBK Lund Elit K-Rauta Arena
2022-01-02 15:00 13 IBF Falun - Nacka IBK Guide Arena
2022-01-04 19:00 13 KAIS Mora IF - Pixbo Wallenstam IBK Idre Fjäll Arena
2022-01-05 19:00 13 Västerås Rönnby IBK - IK Sirius FBC Mälarenergi Arena A
2022-01-06 14:30 13 Karlstad IBF - Malmö FBC Colorama Arena
2022-01-06 19:00 13 Thorengruppen IBK - Endre IF Thoren Arena
Omgång 14
2022-01-08 14:00 14 Täby FC IBK - Warberg IC K-Rauta Arena
2022-01-08 15:00 14 Nacka IBK - Endre IF Ormingehallen
2022-01-08 15:00 14 Thorengruppen IBK - KAIS Mora IF Thoren Arena
2022-01-08 16:30 14 IK Sirius FBC - IBF Falun IFU Arena A
2022-01-09 13:00 14 Malmö FBC - Pixbo Wallenstam IBK Baltiska Hallen A
2022-01-09 14:30 14 Karlstad IBF - IBK Lund Elit Colorama Arena
2022-01-09 18:00 14 Jönköpings IK - Västerås Rönnby IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
Omgång 15
2021-11-12 19:00 15 Warberg IC - Thorengruppen IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2022-01-15 13:00 15 Västerås Rönnby IBK - Täby FC IBK Mälarenergi Arena A
2022-01-15 15:00 15 KAIS Mora IF - Karlstad IBF Idre Fjäll Arena
2022-01-15 16:00 15 IBK Lund Elit - IK Sirius FBC Lerbäckshallen A
2022-01-15 16:30 15 Pixbo Wallenstam IBK - Nacka IBK Wallenstam Arena A
2022-01-16 12:30 15 Endre IF - Malmö FBC ICA Maxi Arena
2022-01-16 15:00 15 IBF Falun - Jönköpings IK Guide Arena
Omgång 16
2022-01-20 19:00 16 Nacka IBK - Täby FC IBK Ormingehallen
2022-01-20 19:00 16 Malmö FBC - IBK Lund Elit Baltiska Hallen A
2022-01-20 19:00 16 KAIS Mora IF - IBF Falun Idre Fjäll Arena
2022-01-21 18:30 16 Thorengruppen IBK - IK Sirius FBC Thoren Arena
2022-01-21 19:00 16 Endre IF - Jönköpings IK ICA Maxi Arena
2022-01-21 19:00 16 Karlstad IBF - Västerås Rönnby IBK Colorama Arena
2022-01-21 19:00 16 Pixbo Wallenstam IBK - Warberg IC Wallenstam Arena A
Omgång 17
2022-01-23 12:00 17 IBK Lund Elit - Endre IF Lerbäckshallen A
2022-01-23 13:00 17 Jönköpings IK - Karlstad IBF Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-01-23 13:00 17 Västerås Rönnby IBK - Nacka IBK Mälarenergi Arena A
2022-01-23 13:00 17 Täby FC IBK - Thorengruppen IBK K-Rauta Arena
2022-01-23 13:00 17 IBF Falun - Pixbo Wallenstam IBK Guide Arena
2022-01-23 14:00 17 IK Sirius FBC - Malmö FBC IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-23 16:00 17 Warberg IC - KAIS Mora IF Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
Omgång 18
2022-01-29 13:30 18 Pixbo Wallenstam IBK - Täby FC IBK Wallenstam Arena A
2022-01-29 15:00 18 KAIS Mora IF - Jönköpings IK Idre Fjäll Arena
2022-01-29 16:00 18 IBK Lund Elit - Nacka IBK Lerbäckshallen A
2022-01-30 12:30 18 Endre IF - Karlstad IBF ICA Maxi Arena
2022-01-30 14:00 18 Thorengruppen IBK - Västerås Rönnby IBK Thoren Arena
2022-01-30 15:00 18 IBF Falun - Malmö FBC Guide Arena
2022-01-30 16:00 18 Warberg IC - IK Sirius FBC Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
Omgång 19
2022-02-12 13:00 19 Västerås Rönnby IBK - Warberg IC Mälarenergi Arena A
2022-02-12 14:00 19 Täby FC IBK - IBF Falun K-Rauta Arena
2022-02-12 14:30 19 Karlstad IBF - Pixbo Wallenstam IBK Colorama Arena
2022-02-12 16:00 19 Nacka IBK - KAIS Mora IF Ormingehallen
2022-02-12 16:00 19 Thorengruppen IBK - Malmö FBC Thoren Arena
2022-02-13 15:00 19 IK Sirius FBC - Endre IF IFU Arena A
2022-02-13 16:00 19 Jönköpings IK - IBK Lund Elit Arenan - Jönköpings Idrottshus
Omgång 20
2022-02-18 18:30 20 Thorengruppen IBK - Nacka IBK Thoren Arena
2022-02-18 18:30 20 Pixbo Wallenstam IBK - IK Sirius FBC Wallenstam Arena A
2022-02-18 18:30 20 IBF Falun - IBK Lund Elit Guide Arena
2022-02-18 19:00 20 Warberg IC - Karlstad IBF Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2022-02-18 19:00 20 Malmö FBC - Västerås Rönnby IBK Baltiska Hallen A
2022-02-18 19:00 20 KAIS Mora IF - Endre IF Idre Fjäll Arena
2022-02-18 19:30 20 Täby FC IBK - Jönköpings IK K-Rauta Arena
Omgång 21
2022-02-20 13:00 21 Västerås Rönnby IBK - KAIS Mora IF Mälarenergi Arena A
2022-02-20 13:00 21 IBF Falun - Endre IF Guide Arena
2022-02-20 14:30 21 Karlstad IBF - Thorengruppen IBK Colorama Arena
2022-02-20 15:00 21 Nacka IBK - Malmö FBC Ormingehallen
2022-02-20 16:00 21 IBK Lund Elit - Warberg IC Lerbäckshallen A
2022-02-20 16:00 21 IK Sirius FBC - Täby FC IBK IFU Arena A
2022-02-20 16:00 21 Jönköpings IK - Pixbo Wallenstam IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
Omgång 22
2022-02-26 13:00 22 Malmö FBC - Jönköpings IK Baltiska Hallen A
2022-02-26 14:30 22 Karlstad IBF - IK Sirius FBC Colorama Arena
2022-02-26 15:00 22 Thorengruppen IBK - IBK Lund Elit Umeå Energi Arena
2022-02-26 15:00 22 IBF Falun - Västerås Rönnby IBK Guide Arena
2022-02-27 12:30 22 Pixbo Wallenstam IBK - Endre IF Wallenstam Arena A
2022-02-27 14:00 22 KAIS Mora IF - Täby FC IBK Idre Fjäll Arena
2022-02-27 16:00 22 Warberg IC - Nacka IBK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
Omgång 23
2022-03-03 19:00 23 Warberg IC - Malmö FBC Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2022-03-03 19:30 23 IBK Lund Elit - Pixbo Wallenstam IBK Lerbäckshallen A
2022-03-04 18:30 23 IK Sirius FBC - KAIS Mora IF IFU Arena A
2022-03-04 19:00 23 Västerås Rönnby IBK - Endre IF Mälarenergi Arena A
2022-03-04 19:00 23 Jönköpings IK - Nacka IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-04 19:00 23 IBF Falun - Thorengruppen IBK Guide Arena
2022-03-04 19:30 23 Täby FC IBK - Karlstad IBF K-Rauta Arena
Omgång 24
2022-03-06 12:30 24 Endre IF - Warberg IC ICA Maxi Arena
2022-03-06 13:00 24 Malmö FBC - Täby FC IBK Baltiska Hallen A
2022-03-06 14:00 24 KAIS Mora IF - IBK Lund Elit Idre Fjäll Arena
2022-03-06 14:30 24 Karlstad IBF - IBF Falun Colorama Arena
2022-03-06 15:00 24 Pixbo Wallenstam IBK - Västerås Rönnby IBK Wallenstam Arena A
2022-03-06 15:00 24 Nacka IBK - IK Sirius FBC Ormingehallen
2022-03-06 16:00 24 Thorengruppen IBK - Jönköpings IK Thoren Arena
Omgång 25
2022-03-12 13:00 25 KAIS Mora IF - Malmö FBC Idre Fjäll Arena
2022-03-12 14:00 25 Täby FC IBK - Endre IF K-Rauta Arena
2022-03-12 18:00 25 Jönköpings IK - IK Sirius FBC Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-13 13:00 25 Västerås Rönnby IBK - IBK Lund Elit Mälarenergi Arena A
2022-03-13 14:00 25 Karlstad IBF - Nacka IBK Colorama Arena
2022-03-13 15:00 25 IBF Falun - Warberg IC Guide Arena
2022-03-13 16:00 25 Thorengruppen IBK - Pixbo Wallenstam IBK Thoren Arena
Omgång 26
2022-03-19 15:00 26 Endre IF - Thorengruppen IBK ICA Maxi Arena
2022-03-19 15:00 26 IBK Lund Elit - Täby FC IBK Lerbäckshallen A
2022-03-19 15:00 26 IK Sirius FBC - Västerås Rönnby IBK IFU Arena A
2022-03-19 15:00 26 Pixbo Wallenstam IBK - KAIS Mora IF Wallenstam Arena A
2022-03-19 15:00 26 Warberg IC - Jönköpings IK Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2022-03-19 15:00 26 Malmö FBC - Karlstad IBF Baltiska Hallen A
2022-03-19 15:00 26 Nacka IBK - IBF Falun Ormingehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis