Spelprogram - Herrar Division 4 Sydvästra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alvesta IBK Per Samuelsson pellesam71@gmail.com 070-55 47 456 Rött/Svart/Svart
Gransholms IF B Mats Hamnå mats.hamna@gmail.com 0704830845 Grön/Vit/Grön
Ingelstad IBK B Anders Karlsson anderskarlsson@ingelstadibk.se 0736105489 Rött/Svart/Rött
KF Ljungby Roland Holmgren rolandb_holmgren@hotmail.com 0705-580612 Vit/Svart/Vitt
Lagan IBK B Patrik Salomonsson lillis.salomonsson@gmail.com 072-536 33 30 svart/svart/svart
Ljungby IB Daniel Berglund herrsenior@ljungbyinnebandy.se 076-792 22 30 Vinröd/svart/vinröd
Markaryd/Strömsnäsbruks IBK Mörkblå, Vit, Vit
Rottne IF Carl Jaktlund carljaktlund98@gmail.com +46733269125 Blå/Blå/Blå
Ryds SK Per Karlsson per.karlsson1@utb.karlshamn.se 0709-687865 Gul/svart/svart
Öjaby Sport IBK Ola Lundh segla2064@hotmail.com 0705444141 Vit/svart/svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2021-10-01 19:30 1 Rottne IF - Alvesta IBK 6 - 11 Rottne Sporthall
2021-10-01 19:30 1 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Lagan IBK B 5 - 9 Huneskolans Sporthall
2021-10-02 13:00 1 Ryds SK - KF Ljungby 3 - 2 Ryds Sporthall
2021-10-02 14:00 1 Ingelstad IBK B - Öjaby Sport IBK 3 - 11 Ingelstads Sporthall
Omgång 2
2021-10-08 19:30 2 Öjaby Sport IBK - Ryds SK 12 - 3 Pär Lagerkvistskolan
2021-10-08 19:30 2 Ljungby IB - Ingelstad IBK B 15 - 1 Innebandyhallen 38
2021-10-10 13:00 2 Gransholms IF B - Rottne IF 9 - 5 Gemla Sporthall
2021-10-10 16:00 2 Alvesta IBK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 14 - 2 Alvesta Sporthall
Omgång 3
2021-10-15 19:30 3 Ryds SK - Alvesta IBK 3 - 10 Ryds Sporthall 80
2021-10-15 19:30 3 Rottne IF - KF Ljungby 12 - 6 Rottne Sporthall
2021-10-15 19:30 3 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Ljungby IB 4 - 15 Huneskolans Sporthall
2021-10-16 17:30 3 Ingelstad IBK B - Gransholms IF B 4 - 12 Ingelstads Sporthall 30
Omgång 4
2021-10-22 19:30 4 Ljungby IB - Ryds SK 8 - 3 Innebandyhallen 47
2021-10-23 11:30 4 KF Ljungby - Ingelstad IBK B 4 - 9 Sunnerbohallen 45
2021-10-24 18:30 4 Lagan IBK B - Rottne IF 4 - 3 Sunnerbohallen 78
2022-03-17 20:00 4 Gransholms IF B - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 15 - 0 Gemla Sporthall
Omgång 5
2021-10-29 19:30 5 Ryds SK - Lagan IBK B 6 - 8 Ryds Sporthall 49
2021-10-29 19:30 5 Rottne IF - Ljungby IB 1 - 3 Rottne Sporthall
2021-10-29 19:30 5 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Öjaby Sport IBK 6 - 20 Huneskolans Sporthall
2021-10-30 14:00 5 Ingelstad IBK B - Alvesta IBK 8 - 8 Ingelstads Sporthall 40
Omgång 6
2021-11-12 19:30 6 Öjaby Sport IBK - Rottne IF 11 - 6 Pär Lagerkvistskolan
2021-11-12 19:30 6 Lagan IBK B - Ingelstad IBK B 5 - 5 Sunnerbohallen
2021-11-13 14:30 6 KF Ljungby - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 4 - 11 Sunnerbohallen
2021-11-13 15:00 6 Gransholms IF B - Ryds SK 3 - 8 Gemla Sporthall 50
Omgång 7
2021-11-19 19:30 7 Ryds SK - Ingelstad IBK B 8 - 5 Ryds Sporthall 65
2021-11-19 19:45 7 Alvesta IBK - Ljungby IB 4 - 4 Alvesta Sporthall
2021-11-20 11:30 7 KF Ljungby - Öjaby Sport IBK 3 - 10 Sunnerbohallen 63
2021-11-21 13:00 7 Gransholms IF B - Lagan IBK B 5 - 7 Gemla Sporthall 50
Omgång 8
2021-11-26 19:30 8 Ljungby IB - KF Ljungby 18 - 3 Innebandyhallen 54
2021-11-26 19:30 8 Öjaby Sport IBK - Lagan IBK B 14 - 1 Pär Lagerkvistskolan
2021-11-27 18:00 8 Ingelstad IBK B - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 12 - 5 Ingelstads Sporthall
2021-11-28 14:00 8 Alvesta IBK - Gransholms IF B 18 - 3 Alvesta Sporthall
Omgång 9
2021-12-03 19:30 9 Rottne IF - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 16 - 2 Rottne Sporthall
2021-12-03 19:30 9 Öjaby Sport IBK - Ljungby IB 4 - 4 Pär Lagerkvistskolan
2021-12-04 11:30 9 KF Ljungby - Gransholms IF B 9 - 13 Sunnerbohallen 22
2021-12-04 14:00 9 Lagan IBK B - Alvesta IBK 3 - 3 Innebandyhallen 60
Omgång 10
2021-12-10 19:30 10 Lagan IBK B - Ljungby IB 6 - 2 Sunnerbohallen
2021-12-11 14:00 10 Rottne IF - Ryds SK 3 - 5 Braås Sporthall
2021-12-12 13:00 10 Gransholms IF B - Öjaby Sport IBK 9 - 6 Gemla Sporthall
2021-12-12 14:00 10 Alvesta IBK - KF Ljungby 16 - 4 Alvesta Sporthall
Omgång 11
2021-12-17 19:30 11 Ryds SK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 12 - 9 Ryds Sporthall 57
2021-12-17 19:30 11 KF Ljungby - Lagan IBK B 4 - 8 Sunnerbohallen 71
2021-12-17 19:30 11 Öjaby Sport IBK - Alvesta IBK 10 - 5 Pär Lagerkvistskolan
2022-01-18 19:30 11 Ljungby IB - Gransholms IF B 6 - 8 Innebandyhallen 14
2022-02-16 19:45 11 Ingelstad IBK B - Rottne IF 5 - 3 Rottne Sporthall 85
Omgång 12
2022-01-07 19:30 12 Öjaby Sport IBK - Ingelstad IBK B 13 - 1 Pär Lagerkvistskolan
2022-01-08 14:30 12 KF Ljungby - Ryds SK 9 - 14 Sunnerbohallen 31
2022-01-09 15:00 12 Alvesta IBK - Rottne IF 12 - 1 Alvesta Sporthall
2022-02-15 19:30 12 Lagan IBK B - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 13 - 2 Innebandyhallen
Omgång 13
2022-01-14 19:30 13 Rottne IF - Gransholms IF B 3 - 12 Rottne Sporthall
2022-01-14 19:30 13 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Alvesta IBK 3 - 23 Huneskolans Sporthall
2022-01-15 13:00 13 Ryds SK - Öjaby Sport IBK 3 - 20 Ryds Sporthall 41
2022-01-15 19:00 13 Ingelstad IBK B - Ljungby IB 7 - 7 Ingelstads Sporthall 20
Omgång 14
2022-01-22 14:30 14 KF Ljungby - Rottne IF 10 - 10 Sunnerbohallen
2022-01-27 19:30 14 Alvesta IBK - Ryds SK 7 - 5 Alvesta Sporthall
2022-02-22 19:30 14 Ljungby IB - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK WO (5 - 0) Innebandyhallen
2022-03-14 19:00 14 Gransholms IF B - Ingelstad IBK B 11 - 8 Gemla Sporthall
Omgång 15
2022-02-15 19:30 15 Ryds SK - Ljungby IB 5 - 9 Ryds Sporthall 47
2022-02-23 19:45 15 Rottne IF - Lagan IBK B 4 - 4 Rottne Sporthall 55
2022-03-02 19:45 15 Ingelstad IBK B - KF Ljungby 5 - 2 Ingelstads Sporthall 32
2022-03-15 19:30 15 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Gransholms IF B 3 - 9 Huneskolans Sporthall
Omgång 16
2022-02-04 19:30 16 Lagan IBK B - Ryds SK 7 - 4 Sunnerbohallen 66
2022-02-04 19:30 16 Ljungby IB - Rottne IF 11 - 3 Innebandyhallen 15
2022-02-04 19:30 16 Öjaby Sport IBK - Markaryd/Strömsnäsbruks IBK 14 - 2 Pär Lagerkvistskolan
2022-03-08 19:30 16 Alvesta IBK - Ingelstad IBK B 12 - 4 Alvesta Sporthall
Omgång 17
2022-02-08 19:45 17 Ingelstad IBK B - Lagan IBK B 8 - 9 Ingelstads Sporthall 20
2022-02-11 19:30 17 Rottne IF - Öjaby Sport IBK OW (0 - 5) Rottne Sporthall
2022-02-11 19:30 17 Ryds SK - Gransholms IF B 7 - 6 Ryds Sporthall 43
2022-02-11 19:30 17 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - KF Ljungby 6 - 6 Huneskolans Sporthall
Omgång 18
2022-02-16 19:30 18 Öjaby Sport IBK - KF Ljungby 26 - 4 Pär Lagerkvistskolan
2022-02-18 19:30 18 Ljungby IB - Alvesta IBK 3 - 4 Innebandyhallen 62
2022-02-19 19:00 18 Ingelstad IBK B - Ryds SK 9 - 6 Ingelstads Sporthall 45
2022-02-20 18:30 18 Lagan IBK B - Gransholms IF B 15 - 7 Sunnerbohallen 89
Omgång 19
2022-02-25 19:30 19 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Ingelstad IBK B 4 - 6 Huneskolans Sporthall
2022-02-25 19:30 19 KF Ljungby - Ljungby IB 4 - 15 Sunnerbohallen
2022-02-25 19:30 19 Lagan IBK B - Öjaby Sport IBK 5 - 6 Innebandyhallen 63
2022-02-27 13:00 19 Gransholms IF B - Alvesta IBK 8 - 7 Gemla Sporthall
Omgång 20
2022-03-04 19:30 20 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Rottne IF 6 - 6 Huneskolans Sporthall
2022-03-04 19:30 20 Ljungby IB - Öjaby Sport IBK 1 - 2 Innebandyhallen 36
2022-03-06 13:00 20 Gransholms IF B - KF Ljungby 11 - 6 Gemla Sporthall
2022-03-06 13:00 20 Alvesta IBK - Lagan IBK B 10 - 2 Alvesta Sporthall
Omgång 21
2022-03-11 19:30 21 Ryds SK - Rottne IF 9 - 3 Ryds Sporthall 88
2022-03-11 19:30 21 Öjaby Sport IBK - Gransholms IF B 7 - 7 Pär Lagerkvistskolan
2022-03-11 19:30 21 Ljungby IB - Lagan IBK B 5 - 3 Innebandyhallen 87
2022-03-12 11:30 21 KF Ljungby - Alvesta IBK 5 - 13 Sunnerbohallen 24
Omgång 22
2022-03-19 17:00 22 Markaryd/Strömsnäsbruks IBK - Ryds SK 3 - 5 Huneskolans Sporthall
2022-03-19 17:00 22 Rottne IF - Ingelstad IBK B 8 - 6 Rottne Sporthall
2022-03-19 17:00 22 Lagan IBK B - KF Ljungby 15 - 2 Sunnerbohallen
2022-03-19 17:00 22 Alvesta IBK - Öjaby Sport IBK 2 - 8 Alvesta Sporthall
2022-03-19 17:00 22 Gransholms IF B - Ljungby IB 5 - 9 Gemla Sporthall 37

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis