Senaste resultat | |||
Tid | Match | Resultat | Spelplats |
---|---|---|---|
|
|||
2020-11-01 15:15 | Holmsund City IBC - Umeå Västra IBK | 3 - 2 | Storsjöhallen |
2020-10-24 14:30 | Vindelns IF - Umeå Västra IBK | 2 - 3 | FC Vindeln |
2020-10-24 13:00 | Gamla Stan IBK/Skeå IBK - IBF Dalen | 4 - 13 | Balderhallen B |
2020-10-24 12:00 | Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF | 6 - 3 | Storsjöhallen |
2020-10-17 13:00 | Umeå Västra IBK - Gamla Stan IBK/Skeå IBK | 6 - 1 | Midgårdshallen |
2020-10-17 11:30 | IBF Dalen - Vindelns IF | 5 - 3 | Musköten 2 |
2020-10-16 19:00 | Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF/Vit | 1 - 2 | Sjöfruhallen |
2020-10-11 15:00 | Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF | 9 - 3 | FC Vindeln |
2020-10-11 11:30 | Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen | 1 - 5 | Vildmannahallen |
Tabell | Totalt | Hemma | Borta | |||||||||||||||||||||
Plac. | Lag | S | V | O | F | GM-IM | D | P | S | V | O | F | GM-IM | D | P | S | V | O | F | GM-IM | D | P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
||||||||||||||||||||||||
1. | IBF Dalen | 3 | 3 | 0 | 0 | 23-8 | 15 | 9 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 5-3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 18-5 | 13 | 6 | ||
2. | Umeå Västra IBK | 3 | 2 | 0 | 1 | 11-6 | 5 | 6 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 6-1 | 5 | 3 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 5-5 | 0 | 3 | ||
3. | Holmsund City IBC | 2 | 2 | 0 | 0 | 9-5 | 4 | 6 | 2 | 2 | 0 (0) | 0 | 9-5 | 4 | 6 | 0 | 0 | 0 (0) | 0 | 0-0 | 0 | 0 | ||
4. | Vindelns IF | 3 | 1 | 0 | 2 | 14-11 | 3 | 3 | 2 | 1 | 0 (0) | 1 | 11-6 | 5 | 3 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 3-5 | -2 | 0 | ||
5. | Umeå City IBF/ Vit | 2 | 1 | 0 | 1 | 3-6 | -3 | 3 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 1-5 | -4 | 0 | 1 | 1 | 0 (0) | 0 | 2-1 | 1 | 3 | ||
6. | Gimonäs Umeå IF | 3 | 0 | 0 | 3 | 7-17 | -10 | 0 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 1-2 | -1 | 0 | 2 | 0 | 0 (0) | 2 | 6-15 | -9 | 0 | ||
7. | Gamla Stan IBK/ Skeå IBK | 2 | 0 | 0 | 2 | 5-19 | -14 | 0 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 4-13 | -9 | 0 | 1 | 0 | 0 (0) | 1 | 1-6 | -5 | 0 |
Kommande matcher | ||
Tid | Match | Arena |
---|---|---|
|
||
2020-11-13 19:00 | Umeå City IBF/Vit - Umeå Västra IBK | Umeå Energi Arena Väst |
2020-11-14 11:00 | Holmsund City IBC - IBF Dalen | Storsjöhallen |
2020-11-14 12:00 | Gamla Stan IBK/Skeå IBK - Gimonäs Umeå IF | Eddahallen |
2020-11-21 12:00 | Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen | Midgårdshallen |
2020-11-21 12:00 | Vindelns IF - Umeå City IBF/Vit | FC Vindeln |
2020-11-21 13:30 | Gamla Stan IBK/Skeå IBK - Holmsund City IBC | Balderhallen B |
2020-12-05 15:30 | Gamla Stan IBK/Skeå IBK - Umeå City IBF/Vit | Balderhallen B |
2020-12-06 10:00 | Gimonäs Umeå IF - Umeå Västra IBK | Midgårdshallen |
2020-12-06 13:00 | Vindelns IF - Holmsund City IBC | FC Vindeln |
2020-12-12 09:15 | Umeå Västra IBK - IBF Dalen | Midgårdshallen |
2020-12-12 13:15 | Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Vit | Storsjöhallen |
2020-12-13 13:30 | Vindelns IF - Gamla Stan IBK/Skeå IBK | FC Vindeln |
Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis