Träningsmatcher 2014
ANNONS
Här är de träningsmatcher och resultat som hittills är inrapporterade. Vill du redovisa ett resultat eller skicka in kommande matcher? Skicka ett mail till redaktion@innebandymagazinet.se med datum, lagnamn och serietillhörighet.
Träningsmatcher Herrar superligan - division 22/8: Linköping (S) - Kalmarsund (A) 5-3
2/8: Onyx IBK (1) - Katrineholms IBF (2) 4-3
7/8: Craftstaden (1) - Kalmarsund (A) 2-2
7/8: Borås (1) - Vöikers 4-3 (A)
8/8: Mullsjö (S) - Linköping IBK 5-10 (S)
8/8: Dalen (S) - Team Thorengruppen 4-2 (A)
9/8. Munka-Ljungby (1) - Tunet IBK (I) 2-3
9/8: Falun (S) - Sirius (S) 10-2
9/8: Mullsjö (S) - FBC Lerum (A) 2-2
9/8: Runsten (1) - Rasbo (1) 8-4
9/8: Mora (S) - Lockerud (1) 3-3
9/8: Onyx (1) - Åkersberga (1) 5-3
9/8: Linköping (S) - Balrog (A) 8-3
10/8; Hudik/Björkberg (1) - Timrå (2) 12-2
10/8: Fagerhult Habo (A) - Göteborg (A) 4-4
10/8: Alingsås (1) - Falköping(2) 12-6
10/8: Växjö (S) - Warberg (S) 2-1
10/8: Sandviken (A) - Runsten (1) 13-3
10/8: Mora (S) - Skoghall (A) 6-6
10/8: Åby (A) - Balrog (A) 7-6
10/8: Skoghall (A) - Lockerud (1) 4-3
12/8: Helsingborg (S) - Höllviken(S) 4-4
13/8: Lagan (1) - Hovslätt (2) 5-4
14/8: Jönköping (A) - Craftstaden (1) 6-4
16/8: Mullsjö (S)- Fagerhult Habo (A) 8-8
16/8: Sirius (S) - Järfälla (A) 9-1
16/8: Duvbo (1) - Strängnäs (1) 5-5
16/8: Skövde (2) - Borås (1) 5-5
16/8: Helsingborg (S) - Växjö (S) 3-6
16/8: Salem (A) – Onyx (1) 7-5
16/8: Tapanilan ERÄ (I) - Linköping (S) 6-9
16/8: Värmdö (1) - Bele Barkarby (2) 12-4
16/8: Älvsjö (1) - Karlstad (A) 2-4
17/8: Westend Indians (I) - Linköping (S) 3-11
17/8: AIK (S) - Järfälla (A) 4-5
17/8: Åby (A) - Norrköping (2) 11-5
17/8: Warberg IC (S) - Mullsjö (S) 6-0
17/8: Floda (1) – Fagerhult Habo (A) 1-8
17/8: Sandviken (A) - Granlo (S) 3-8
17/8: Runsten (1) - Granlo (S) 3-15
17/8: Älvsjö (1) - Skoghall (A) 5-8
17/8: Hagunda (1) - Roslagen (2) 11-2
17/8: Älvsjö (1) - Skoghalls (A) 5-8
19/8: Landvetter (2) - Alingsås (1) 3-4
19/8: Jakobsberg (Ö) - Bele Barkarby (2) 3-10
20/8: AIK (S) - Salem (A) 6-9 Fakta
20/8: Warberg (S) - Jönköping 5-2 (A) Fakta
20/8: Lagan (1) - Vetlanda (2) 4-2 Fakta
20/8: Röke (1) - Munka-Ljungby (1) 6-2 Fakta
21/8: Duvbo (S) - Tullinge (1) 7-6 Fakta
22/8: Slevik (I) - Bele Barkarby (2) 6-4 Fakta
22/8: Vöikers (1) - Weissenfels (I) 8-3 Fakta
22/8: Mullsjö (S) - Landskrona (1) 8-4 Fakta
22/8: Chur Unihockey (I) - Växjö (S) 2-6 Fakta
23/8: Fredrikstad (I) - Bele Barkarby (2) 2-14 Fakta
23/8: Mora (S) - Sandviken (A) 10-3 Fakta
23/8: Borås (1) - Jönköping (A) 2-9 Fakta
23/8: Warberg (S) - Höllviken (S) 3-1 Fakta
23/8: Warberg (2) - Lagan (1) 2-6 Fakta
23/8: GC Zürich (I) - Växjö (S) 2-4 Fakta
23/8: Storvreta (S) - TPS (I) 5-2 Fakta
23/8: Åstorp/Kvidinge (A) - Röke (1) 4-4 Fakta
23/8: Hagunda (1) - Huddinge (1) 5-4 Fakta
23/8: Fagerhult Habo (A)–Landskrona (1) 7-4 Fakta
23/8: Partille (1) - Tunet (I) 7-8 Fakta
23/8: GS86 (2) - Sjöstad (1) 5-4 Fakta
23/8: Linköping (S) - Skoghall (A) 4-2 Fakta
23/8: Hagfors (1) - Karlstad (A) 4-6 Fakta
23/8: Tullinge (1) - Hässelby (1) 9-4 Fakta
23/8: Östra Jönköping (1) - Craftstaden (1) 2-5 Fakta
23/8: Åmål (1) - Stenungsund (1) 5-2 Fakta
24/8: Slevik (I) - Bele Barkarby (2) 6-5 Fakta
24/8: AIK (S) - Sirius (S) 7-3 Fakta
24/8: Mora (S) - Örebro (A) 6-6 Fakta
24/8: Djurgården (A) - Storvreta (S) 3-6 Fakta
24/8: Åby (A) - Täby (A) 2-10 Fakta
24/8: Sala Silverstaden (1) - Hagunda 4-7 (1) Fakta
24/8: Mora (S) - Gävle (A) 9-6 Fakta
24/8: Tyresö/Trollbäcken (A) - Kalmarsund (A) 4-4 Fakta
24/8: Strängnäs (1) - Lillån (A) 6-7 Fakta
24/8: Granlo (S) - Frösön (1) 11-5 Fakta
26/8: Rosersberg (1) - Täby (A) 5-8 Fakta
28/8: SSV (I) - Storvreta (S) 4-7 Fakta
28/8: SBS Wirmo (I) - Sirius (S) 4-11 Fakta
29/8: Åstorp/Kvidinge (A) - Landskrona (1) 8-4 Fakta
29/9: Espoo Oilers (I) - Storvreta (S) 5-7 Fakta
29/9: Westend Indians (I) - Sirius (S) 4-7 Fakta
29/9: Frösön (1) - Duvbo (1) 3-5 Fakta
29/8: Sävsjö (1) - Lagan (1) 6-5 Fakta
30/9: Munka/Ljungby (1) - Landskrona (1) 6-5 Fakta
30/8: Växjö (S) - Höllviken (S) 0-3 Fakta
30/8: Helsingborg (S) - Warberg (S) 5-3 Fakta
30/8: Pixbo (S) - Höllviken (S) 11-6 Fakta
30/8: Växjö (S) - Pixbo (S) 6-3 Fakta
30/8: Linköping (S) - Warberg (S) 7-3 Fakta
30/8: Helsingborg (S) - Linköping (S) 7-7 Fakta
30/8: Duvbo (1) - Sportlife Kungälv (1) 10-2 Fakta
30/8: Duvbo (1) - Hudik/Björkberg (1) 10-4 Fakta
30/8: Mullsjö (S) - Göteborg (A) 8-4 Fakta
30/8: Örebro (A) – Tyresö/Trollbäcken (A) 6-4 Fakta
30/8: Borås (1) - Lindås Waves (A) 8-3
30/8: Falun (S) - AIK (S) 8-3 Fakta
30/9: Munka/Ljungby (1) - Åstorp/Kvidinge (A) 6-5 Fakta
31/9: Munka/Ljungby (1) - Åstorp/Kvidinge (A) 3-7 Fakta
31/8: Täby (A) - Strängnäs (1) 8-6 Fakta
31/8: Warberg (S) - Höllviken (S) 5-4 Fakta
31/8: Falun (S) - Mullsjö (S) 4-7 Fakta
31/8: AIK (S) - Mora (S) 5-4 Fakta
31/8: Helsingborg (S) - Växjö (S) 3-7 Fakta
31/8: Tyresö Trollbäcken (A) - Huddinge (1) 6-6 Fakta
31/8: Pixbo (S) - Linköping (S) 7-6 Fakta
31/8: Åby (A) - Hagunda (1) 7-7 Fakta
2/9: Lagan (1) - Tranemo (1) 1-7 Fakta
3/9: Lerum (A) - Alingsås (1) 6-4 Fakta
3/9: Åby (A) - Linköping (S) 8-11 Fakta
3/9: Mullsjö (S) - Sparta Prag (I) 11-3 Fakta
5/9: Täby (A) - Duvbo (1) 2-11 Fakta
5/9: Storvreta (S) - Mora (S) 7-2 Fakta
6/9: Pixbo (S) - Karlstad (A) 11-5 Fakta
6/9: Sirius (S) - Mora (S) 10-3 Fakta
6/9: Lerum (A) - Lindås (A)
6/9: Jönköping (A) - Sävsjö (1) 5-3 Fakta
6/9: AIK (S) - Djurgården (A) 3-8 Fakta
6/9: Gävle (A) - Hagunda (1)
6/9: Onyx (1) - Linköping (S) 3-9
7/9: Helsingborg (S) - Mullsjö (S) 5-6 Fakta
7/9: Sirius (S) - Gävle GIK (A) 9-7 Fakta
7/9: Storvreta (S) - Sandviken (A) 4-4 Fakta
7/9: Djurgården (A) - Linköping (S) 1-7 Fakta
7/9: Örebro (A) – Järfälla (A) 8-7 Fakta
7/9: Älvsjö (1) - Rotebro (2)
9/9: Växjö (S) - Jönköping (S) 7-6 Fakta
9/9: Värmdö (1) - Duvbo (1) 3-4 Fakta
9/9: Lerum (A) - Floda (1) 1-4 Fakta
10/9: Täby (A) - AIK (S) 1-5 Fakta
10/9: Fagerhult Habo (A) - Lockerud (1) Fakta
10/9: Skoghall (A) – Slevik (I) 3-3 Fakta
10/9: Pixbo (S) - Warberg (S) 7-6 Fakta
10/9: Falun (S) - Köping (1)
12/9: Linköping (S) - Karlstad (A) 6-7 Fakta
12/9: Hagfors (1) - Nilsby (2) 7-3 Fakta
13/9: Lindås (A) – Fagerhult Habo (A) 5-8 Fakta
13/9: Örebro (A) - Täby (A) 6-9 Fakta
13/9: Djurgården (A) - Älvsjö A (1) 6-4 Fakta
14/9: Lillån (1) – Skoghall (A) 5-5 Fakta
Träningsmatcher Damer superligan - division 2
3/8: Uppsala (S) - Telge (S) 5-3
8/8: Endre (S) - Uppsala (S) 8-2
10/8 Falun (S) - Storvreta (1) 1-2
16/8: Huddinge (S) - Kalmarsund (1) 5-2
16/8: Fristad (2) - Lerum (2) 3-4
16/8: Rönnby Ungdom (1) - Älvsjö (1) 3-1
16/8: Täby (S) - AIK (2) 11-2
17/8: Telge (S) - Kalmarsund (1) 3-2
17/8: Uppsala (S) - Huddinge (S) 3-2
20/8: Trosa (2) - Telge (S) 2-0
21/8: Tullinge (1) - Nykvarn (2) 2-4 Fakta
23/8: Sala Silverstaden (A) - Stenhagen (2) 5-1 Fakta
23/8: Engelholm (1) - Warberg (1) 3-4 Fakta
23/8: Tyresö Trollbäcken (1) - Täby (S) 8-7 Fakta
23/8: Tyresö Trollbäcken (1) - Bele (1) 9-4 Fakta
23/8: Köping (1) - Nykvarn (2) 9-4 Fakta
23/8: Endre (S) – Täby (S) 4-2 Fakta
24/8: Djurgården (S) - Storvreta (1) 13-1 Fakta
24/8: Onyx (1) - Köping (1) 6-8 Fakta
27/8: Sala Silverstaden (1) - Falun (S) 2-4 Fakta
27/8: Engelholm (1) - Malmö (1) 3-3 Fakta
29/8: Uppsala (S) - Rönnby (S) 5-7 Fakta
30/8: Rönnby (S) – Endre (S) 5-2 Fakta
30/8: Engelholm (1) - Endre U (2) 12-2 Fakta
30/8: Telge (1) - Malmö (1) 2-2 Fakta
30/8: Pixbo (S) - Mora (S) 5-4 Fakta
31/8: Falun (S) - Pixbo (S) 6-7 Fakta
31/8: Djurgården (S) - Mora (S) 5-4 Fakta
31/8: Uppsala (S) – Endre (S) 6-4 Fakta
31/8: Jönköping - (S) - Malmö (1) 3-4 Fakta
4/9: Jönköping (S) - Linköping (1) Fakta
4/9: Malmö (1) - Landskrona (2) 10-0 Fakta
5/9: Djurgården (S) – Endre (S) 3-2 Fakta
6/9: Pixbo (S) - Jönköping (S)
6/9: Onyx (2) – Endre (S) 1-6
6/9: Täby (S) – Endre (S)
6/9: Huddinge (S) - Telge (S), Kelo Cup 5-3 Fakta
6/9: Uppsala (S) - Sala Silverstaden (1), Kelo Cup 6-0
6/9: Telge (S) - KAIS Mora (S), Kelo Cup 9-2
6/9: Sala Silverstaden (1) - Rönnby (S), Kelo Cup 0-15
6/9: Mora (S) - Huddinge (S), Kelo Cup 11-5
6/9: Rönnby (S) - Uppsala (S), Kelo Cup 4-1
6/9: Lerum (2) - Tunet (I) 3-7 Fakta
7/9: Lerum (2) - Tunet (I) 1-4
11/9: Rönnby (S) - Strömsbro (1), Kelo Cup 3-3 Fakta
13/9: Malmö (1) - Åstorp (2)4-0 Fakta
14/9: Falun (S) - Huddinge (S), Kelo Cup
14/9: Sala Silverstaden (1) - Storvreta (1), Kelo Cup
14/9: Vöikers (2) - Linköping (1), Kelo Cup
14/9: Lerum (2) - Onsala (2) 6-2 Fakta
Teckenförklaring:
(S) = Superligan
(A) = Allsvenskan
(1) = Division 1
(2) = Division 2
(Ö) = Övrigt
(I) = Internationellt